Zegarek z drewna na preznet

 

Zbliża się nasza rocznica ślubu. Wiem, że mąż przygotował dla mnie coś wyjątkowego. Dobrze go znam i doskonale orientuje się, kiedy coś przede mną ukrywa. Wie, że od dawna marzyłam o czytniku, domyślam się więc, że to właśnie go mi kupił. Ale ja też chcę mu podarować coś unikalnego. Wspomniał niedawno, że przydałby mu się zegarek. Znalazłam model idealny dla niego. 

Zegarek z drewna dla mężczyzny

drewniany zegarekPoszukiwania właściwego zegarka zaczęłam już kilka tygodni temu. Nie znoszę zostawiać nic na ostatnią chwilę, więc musiałam odwiedzić wiele sklepów stacjonarnych i internetowych. Interesowały mnie na początku wyłącznie modele na srebrnej bransoletce, bo tylko takie dotychczas mąż nosił. Wiem też, że nie lubi złota. Zupełnie mu ono zresztą nie pasuje (pomijając obrączkę, rzecz jasna). Ale w trakcie szukania odpowiedniego modelu zaproponowano mi drewniany zegarek. Pomyślałam: co za wymysł? Zegarek z drewna? I wiecie co się okazało? Gdy go tylko zobaczyłam, zakochałam się. To było to! Zegarek wykonany był z naturalnego ciemnego hebanu. Jest to tworzywo niezwykle szlachetne, trwałe i piękne w swojej prostocie. I taki też był wykonany z niego zegarek. Klasyczna robota ręczna, gdzie widać było troskę o każdy detal, każdy szczegół… Coś pięknego. Do tego zegarek posiadał wszystkie niezbędne funkcje. Odmierzał czas w formacie 24-godzinnym, posiadał datownik, sekundnik. Całość prezentowała się obłędnie. Z jednej strony nowocześnie, wyjątkowo, z drugiej zaś skromnie i klasycznie. Własnie taki styl preferował mój mąż, byłam więc pewna, że prezent mu się spodoba. Sprzedawca zaproponował mi też wykonanie personalizacji, na co się ochoczo zgodziłam. Chciałam, by zegarek był dla męża cenną pamiątką. Zupełnie nie wierzyłam w zasłyszany gdzieś przesąd, że ukochanej osobie nie wolno kupować zegarka, bo w ten sposób odmierza się pozostały mu w życiu czas. Dla mnie to totalna bzdura. Jestem wiec przekonana, że mąż będzie zaskoczony z prezentu, ale też szczęśliwy. A dlaczego zaskoczony? Nie jestem pewna, czy wie, zegarki drewniane są tak piękne i popularne.

Dawniej każdy mężczyzna zakładał na rękę zegarek. Dziś może nie jest to nowoczesne, nie zawsze też każdemu pasuje, niemniej są panowie, którzy nie wyobrażają sobie go nie nosić. Do tej grupy należy mój mąż. Jestem więc pewna, że kupiony dla niego model go zachwyci. W niedługim czasie urodziny ma też mój tata, więc zastanawiam się, czy i jemu nie sprawić takiej biżuterii.