Zdecydowałem się na leasing pracowniku z Ukrainy

Ostatnio bardzo wzrosły koszty zatrudnienia pracowników. Niestety obroty mojej firmy wciąż pozostawały na tym samym poziomie. Musiałem jakoś obniżyć koszty zatrudnienia. Wpadłem na pomysł, aby sprowadzić pracowników z Ukrainy. Nie chciałem ich jednak zatrudniać w formie taniej siły roboczej. Chciałem im dać legalne, rzetelne zatrudnienie. Zastanawiałem się na tym, jak mogę to zorganizować. Znajomy, który prowadził podobny biznes do mojego polecił mi specjalne leasingowe agencje pracy.

Zatrudniłem ukraińskich pracowników w formie leasingu

gdzie szukać pracowników z ukrainy w leasinguZastanawiałem się gdzie szukać pracowników z ukrainy w leasingu. Udałem się w tym celu do urzędu pracy, gdzie polecono mi kilka profesjonalnych i rzetelnych agencji pracy tymczasowej. Dowiedziałem się, że współpraca z takimi agencjami jest zupełnie bezpieczna, a w dodatku opłacalna. To agencja pracy zajmuje się sprowadzeniem odpowiednich pracowników do Polski i pomaga im w załatwieniu dokumentów o pozwolenie na pracę. To również agencja podpisuje z nimi umowę i zajmuje się opłacaniem im pensji i składek pracowniczych. Ja podpisuje tylko umowę z agencją na dostarczenie mi odpowiedniej ilości kandydatów do pracy. Taka forma współpracy bardzo mi odpowiadała. Udałem się do jednej z renomowanych agencji pracy. Na miejscu przedstawili mi oni szczegóły swojej oferty. Od swoich usług pobierali tylko niewielki procent. Mogłem od razu przejrzeć CV i portfolio kandydatów do pracy i wybrać z którymi z nich chcę podjąć współpracę. Pozostałe formalności odbywały się już bez mojego udziału. W ten sposób szybko znalazłem odpowiednią ilość chętnych do pracy ludzi. Byłem bardzo zadowolony ze współpracy z tą agencją pracy. Jeden pracownik mógł spędzić u mnie w przedsiębiorstwie do 6 miesięcy. Ponieważ była to agencja pracy tymczasowej dłuższa współpraca nie była możliwa. Tym bardziej, że w ciągu tego okresu większość osób zarobiła już tyle, że zdecydowali się wrócić do kraju.

Uważam, że taka forma brania pracowników do pracy w formie leasingu jest niezwykle korzystna dla obu stron. Ze mnie jako z pracodawcy, zdejmuje ona wiele kosztów i odpowiedzialności za pracownika, gdyż te zagadnienia przejmuje agencja pracy. Dla pracownika oznacza ona, że nie musi szukać pracy na własną rękę, co jest bardzo ciężkie, szczególnie dla obcokrajowców.