Zastosowanie wciągarek w warsztatach

Jak powszechnie wiadomo wciągarki są sprzętem wykorzystywanym w wielu branżach zajmujących się transportem ciężkich elementów. W branży samochodowej między innymi pozwalają na wciąganie pojazdów na lawety, czy przewiezienie malowanych elementów do miejsca montażu. W takich sytuacjach stawia się na wciągarki elektryczne, znacznie ułatwiające pracę człowieka. Jednym z wielu sposobów montażu jest wykorzystanie mobilnej bramki, która jest znacznie mniejsza niż tradycyjne przenośniki.

Wciągarka ruchoma w postaci bramki

Wciągarki łańcuchowe Wciągarka bramowa nie różni się bardzo od tak zwanej suwnicy bramowej, jednak jej wymiary pozwalają na wykorzystywanie bramki nawet w niewielkich pomieszczeniach. Pozwala ona nie tylko na transport ciężkich konstrukcji, ale także przesuwanie ich poziomo wzdłuż belki. W takich urządzeniach stosuje się wciągarki łańcuchowe ze względu na ich trwałość i możliwość dużego obciążenia. Dzięki wmontowaniu w bramkę można swobodnie nią manewrować w każdym miejscu, gdzie będzie nam ona potrzebna. Jest to bardzo duża zaleta, kiedy zakłady lakiernicze mają dużą powierzchnię, a pomieszczenia montażowe znajdują się w dalszych odległościach. W takich przypadkach montowanie suwnicy byłoby dużym kosztem dla takich warsztatów. Solidnie wykonana wciągarka jest bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, czy może być na wykorzystywana na otwartych przestrzeniach. Dodatkowo nałożenie na powierzchnię stali farby proszkowej sprawia, że jest ona także niepodatna na korozję. Wciągarki bramowe są proste w montażu oraz demontażu, co pozwala zabierać je sobą w niemal każde miejsce. Często poza warsztatami wykorzystywany jest także przez ekipy budowlane. Dzięki szerokiemu zastosowaniu można nimi przenosić ładunki nawet do 4 ton. W przypadku pracy z małymi ładunkami można zamontować wciągarkę łańcuchową ręczną, ograniczając zużycie energii. Dostępne są też konstrukcje wykonane z aluminium, o mniejszej wadzę, jednak wpływa to na ich mniejszą nośność.

Wciągarki łańcuchowe znajdują coraz to nowsze zastosowanie. Wielu pracowników nie wyobraża sobie przenoszenia ciężkich ładunków bez ich pomocy. Ma to duże znaczenie dla producentów, którzy cały czas starają się pracować nad ich mobilnością i zwiększają ładowność dla najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz