Zastosowanie suwnic dwudźwigarowych

Różnego typu zakłady przemysłowe, niejednokrotnie przeprowadzają operacje technologiczne z uwzględnieniem materiałów ciężkich. Ich waga przekracza kilka ton. Transport tego typu elementów może stanowić spore utrudnienie w ciągłości procesów, które zachodzą w fabryce. Dlatego niezbędne jest stworzenie wewnętrznej linii transportującej, która doskonale sprawdzi się w tak ciężkich warunkach, a jednocześnie wykazywać będzie niezawodność i skuteczność.

Dlaczego warto wykorzystać suwnice dwudźwigarowe?

niezawodne suwnice dwudźwigaroweW wielu sektorach przemysłu elementem kluczowym są krótkodystansowe linie transportujące. Jednak, jeśli chodzi o materiały sporych gabarytów i dużej wagi, standardowe taśmy stają się nie praktyczne. Nie są w stanie wytrzymać nacisku materiałów, których waga może wynieść nawet kilka ton. Także standardowe pojazdy transportujące, takie jak wózki widłowe nie są w stanie zapewnić ciągłego i bezpiecznego transportu tego typu elementów. Dlatego niezbędne jest stworzenie nowoczesnej, wewnętrznej linii transportującej, która poradzi sobie z tak ciężkimi materiałami. Dlatego dla przedsiębiorców, którzy posiadają tego typu potrzebę, doskonałe są niezawodne suwnice dwudźwigarowe jako urządzenia transportowe. Całość urządzenia najczęściej montowana jest pod sufitem obiektu lub na specjalnych belkach. Ogólne umiejscowienie suwnicy jest bardzo ważne. Musi być stabilnie zamontowana a jednocześnie ustawiona w takim miejscu, by w swobodny sposób odbierać materiały i móc je przetransportować. Zasięg samej suwnicy często wynosi nawet kilkadziesiąt metrów. Dodatkowo, specjalne zaczepy elektryczne, które służą do mocowania elementów, są bardzo wytrzymałe, co pozwala na bezpieczny transport różnego typu elementów. Suwnice dwudźwigarowe charakteryzują się przede wszystkim mostem, który powstał z dwóch, równoległych belek. Na każdej znajduje się wciągarka elektryczna, co zwiększa ogólną siłę nośna urządzenia.

Tego typu rozwiązanie technologiczne jest bardzo popularne we współczesnym przemyśle. Zarówno pod względem podzespołów, jak również przeznaczenia, można wyróżnić wiele typów suwnic, zależnie od ich przeznaczenia. Takie sprecyzowanie charakteru urządzenia, pozwala na jego lepszy dobór, jeśli chodzi o rodzaj transportowanych materiałów, jak też ich wagę.