Zastosowanie lakieru przy uszkodzeniach felg

 

Niemal każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę, że części do auta nie należą do najtańszych. Z tego względu zależy nam, aby utrzymywać te dotychczasowe w jak najlepszym stanie, dzięki czemu unikniemy kosztownych napraw. Felgi samochodowe to swoista biżuteria dla auta, ale jako mocno eksploatowana część potrafi ulegać uszkodzeniom i zarysowaniom. To jednak nie oznacza konieczności kupna nowych, możemy bowiem poddać nasze dotychczasowe felgi samodzielnej renowacji. 

Jaki lakier wybrać do renowacji felg?

lakier do felgFelgi felgom nierówne, dlatego zanim sięgniemy po środek do renowacji, warto dobrze przemyśleć jego wybór. Do felg stalowych, które mają charakterystyczny, srebrny połysk i który też chcemy odzyskać, najlepiej zastosować emalię ftalową. Te z dodatkiem karbamidu będą dodatkowo chroniły nasze felgi przed korozją. Powstały również środki, które cieszą się uniwersalnością i będą dobrze pokrywały wszystkie rodzaje felg. W tym przypadku lakier akrylowy ma kilka istotnych zalet: jest odporny na promieniowanie ultrafioletowe, wilgoć i inne niekorzystne warunki pogodowe. Jeśli chcemy ułatwić sobie aplikację, do możemy wykorzystać lakier do felg w sprayu. Warto jednak wcześniej znaleźć odpowiednie pomieszczenie do malowania, bowiem silny wiatr może spowodować, że strumień lakieru poleci w nieodpowiednie miejsce, na przykład na karoserię naszego samochodu i spowoduje dodatkowe szkody. Oprócz renowacji, lakier do felg może też posłużyć jako możliwość do zmiany wyglądu naszego samochodu, czego możemy dokonać wybierając inny, aniżeli oryginalny kolor. To co możemy też zmienić, to struktura farby, bo oprócz błyszczącej, dostępne są także matowe, które dodadzą naszym felgom sportowego wyglądu. Ważne, aby lakier cechował się wydajnością, głębią koloru i był odporny na trudne warunki atmosferyczne i środki chemiczne, których będziemy stosować chociażby przy myciu samochodu.

Środki do poprawy wyglądu i renowacji samochodu to produkty, których możemy używać samodzielnie i które są dostępne w wielu sklepach motoryzacyjnych, zarówno stacjonarnie, jak i w internecie. Przed zakupem należy sprawdzić opinie dotychczasowych klientów, bowiem wybór tego rodzaju środków jest ogromny, a każdemu zależy aby trafić na produkt o możliwie najwyższej jakości.