Zasady aplikacji samoopalaczy

Produkty samoopalające zastępują długie leżenie na słońcu, pozwalając cieszyć się naturalną, piękną opalenizną. Zawierają dihydroksyaceton, który wpływa na zmianę barwy wierzchniej warstwy naskórka. Dzięki temu uzyskuje się zmianę koloru skóry bez udziału barwnika- melaniny, wytwarzającej się pod wpływem działania promieni słonecznych.

Jak nakładać samoopalacz? 

samoopalacz w pianceW drogeriach i aptekach możemy spotkać wiele linii produktów samoopalających, które różnią się przede wszystkim przeznaczeniem (do cery jasnej lub ciemnej), miejscem stosowania (do twarzy lub do ciała), a także konsystencją. Można wybierać wśród kremów, żelów, balsamów, mleczek, płynów w sprayu, a także pianek. Samoopalacz w piance i w sprayu najlepiej sprawdzi się w przypadku cery tłustej, pozostałe konsystencje produktów będą wspaniale odpowiadały potrzebom cery suchej. Aplikacja produktu nie jest niczym trudnym, jednak aby efekt był oszałamiający, trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim przed aplikacją kosmetyku oczyśćmy skórę z wszystkich zanieczyszczeń- a więc z pozostałości balsamów, makijażu czy perfum. Należy zdjąć biżuterię, a włosy upiąć do góry i zabezpieczyć opaską. Produkt samoopalający lepiej nakładać, zakładając na ręce ochronne rękawice lateksowe- zabezpieczą one przed nadmiernym gromadzeniem się samoopalacza i powstawaniem nieestetycznych plam na rękach. Kosmetyk samoopalający najlepiej rozetrzeć w dłoniach, a dopiero potem nakładać na skórę. Samoopalacz w piance cechuje się delikatną konsystencją, dzięki której nakładanie kosmetyku jest dużo prostsze niż w przypadku kremów czy balsamów, a także niesie mniejsze ryzyko powstawania niepożądanych zacieków. Aplikację produktów rozpoczynamy zawsze od stóp i powoli przesuwamy się w górę. Aby nakładanie kosmetyku na przednią część nogi było łatwiejsze, należy ugiąć nogę w kolanie. Nogę prostujemy i aplikujemy produkt na tył nogi. Wsmarowywanie produktu w plecy wymaga czyjejś pomocy. Szczególną uwagę warto poświęcić aplikacji produktów samoopalających na twarz. W tej okolicy warto zastosować cieniutką warstwę kosmetyku, a potencjalne miejsca, w których może się on zbierać (linia włosów, skrzydełka nosa, płatki uszu), należy przetrzeć płatkiem kosmetycznym.

Produkty samoopalające wchłaniają się zwykle do 15 minut (w przypadku pianki i sprayu czas ten jest o wiele krótszy). Mimo to warto przez najbliższe 6 godzin nie brać prysznica ani kąpieli. Opalenizna uzyskana za pomocą samoopalacza jest stosunkowo mało trwała, a jego aplikacja powinna być powtarzana co kilka dni.