Zapotrzebowanie na witaminę D

Poziom zapotrzebowania na określone witaminy i minerały jest mniej więcej ustalony. Wykonanie badań pozwala na ustalenie, czy mamy ich odpowiedni poziom, czy jednak niezbędna okaże się suplementacja. Również w przypadku witaminy D, której większość z nas ma niedobory, warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z suplementacji na odpowiednim poziomie.

Suplementacja witaminy D na poziomie 4000 jednostek

witamina d 4000Większość lekarzy jest zdania, że ze względu na nasz klimat, suplementacja witaminy D3 na poziomie dwóch tysięcy jednostek, może być stosowana przez cały rok. Liczba słonecznych dni w roku jest tak mała, że przez większość czasu nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować odpowiedniej ilości tej witaminy w organizmie. W przypadku, kiedy niedobory witaminy będą znaczne, warto ustalić znacznie wyższy poziom suplementacji, który pozwoli na uzupełnienie niedoborów. Dobrym wyborem będzie witamina d 4000. Warto jednak pamiętać o tym, że tak wysoka suplementacja nie powinna być samodzielnie stosowana przez długi okres czasu bez kontrolowania poziomu stężenia witaminy D3 w naszym organizmie. Jeżeli mamy niedobory, dobrze byłoby ustalić z lekarzem prawidłowy poziom dawkowania witaminy i jednocześnie okres, przez jaki mamy stosować wyższy poziom dawek. Dzięki temu będziemy w stanie uzupełnić w odpowiedni i bezpieczny dla siebie sposób niedobory tej witaminy. Warto pamiętać, że choć wystąpienie przedawkowania witaminy D3 jest rzadko spotykane, to jednak może się zdarzyć, ze będzie miało miejsce.

Reasumując, witamina D3 ma wyjątkowo pozytywny wpływ na nasze organizmy. Niestety ze względu na nasz klimat, problematyczne może okazać się wytworzenie odpowiedniej ilości witaminy w sposób naturalny przez organizm. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z odpowiednio wysokiej suplementacji.