Zamawianie rur z PCV o średnicy 110

Jako, że starałem się dostosować garaż z piwnicą do moich potrzeb, to na pewnym etapie musiałem zastanowić się nad przekształceniem kanalizacji. Potrzebowałem rur PCV o odpowiedniej średnicy, by odprowadzać wodę, która przy mojej pracy i hobby stanowiła czasami problem. Skorzystałem z pomocy znajomego, zamówiliśmy co potrzebowaliśmy i zaczęliśmy organizować instalację, która miała mocno ułatwić mi funkcjonowanie w tych pomieszczeniach.

Rury PCV o średnicy 110 do instalacji

rura pcv fi 110Moja piwnica i garaż nie były od samego początku zbytnio dostosowane do odprowadzania wody. A w tych miejscach spędzałem sporo czasu. Marzyło mi się zrobienie na dole toalety i zlewu, a także miałem założone na dole dwa akwaria o bardzo dużym litrażu. Tak więc, aby ułatwić sobie funkcjonowanie, zacząłem ze znajomym analizować, co najlepiej nada się na odprowadzenie takiej ilości wody, gdy zajdzie potrzeba. Zdecydowaliśmy, że rura PCV fi 110 będzie idealna. Zorganizowaliśmy takich gilz odpowiednią liczbę, a nawet więcej niż potrzebowaliśmy – bo zazwyczaj w takich sytuacjach dochodzi do różnych przypadków, gdy zakupionych materiałów nagle zaczyna brakować. Zaczęliśmy tym samym tworzyć system kanalizacyjny. Nieoczekiwanie łatwiej nam poszło z odpływami z toalety. Więcej pokombinować musieliśmy z odpływami z akwarium, które miały mieć odpowiedni system pozwalający na utrzymanie porządku w zbiornikach. Ostatecznie, po wypróbowaniu kilku opcji, zakończyliśmy pracę i nic mi już nie brakowało w pomieszczeniach, które głównie ja z całej rodziny okupowałem. Byłem dumny z tego co osiągnęliśmy, by wcześniej nigdy czegoś takiego nie robiłem. Dopasowanie jednak odpowiednich rur była kluczem do tego, by osiągnąć swój cel. Nie licząc oczywiście pomocy znajomego, bez którego samemu nic bym nie zrobił.

Teraz nie tylko nie muszę już wracać na górę, żeby się załatwić, gdy spędzam wiele godzin w piwnicy na pracy, ani też nie mam problemów z czyszczeniem akwariów i pozbywaniem się zbędnej i brudnej wody. Rury PCV doskonale spełniają swoje zadanie, nie mam żadnych problemów z kanalizacją i już się nawet umówiłem ze znajomym, że podobne rozwiązanie wprowadzimy u niego. Doświadczenie już mamy, sprawdzony sprzęt także, więc powinno nam pójść nawet szybciej niż u mnie.