Zamawiamy spieki kwarcowe

Uznaje się, że spiek kwarcowy jest to materiał wykończeniowy, który wyróżnia się niskim poziomem nasiąkliwości, a także znaczną twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Obie te cechy, w połączeniu z wysokimi walorami estetycznymi spieku powodują, że jest to materiał powszechnie wybierany jako tańsza i łatwiejsza w montażu alternatywa dla kamienia naturalnego. Co jeszcze warto wiedzieć na temat spieków kwarcowych oraz ich możliwych zastosowań w wykończeniu wnętrz?

Korzyści stosowania nowoczesnych spieków kwarcowych

nowoczesne spieki kwarcowe laminamW odróżnieniu od kamieni naturalnych, spieki kwarcowe mają znacznie bardziej jednolitą strukturę, pozbawioną porów. Dzięki temu zabrudzenia nie mogą wnikać głęboko w materiał i stają się znacznie łatwiejsze w usunięciu. Dodatkowym atutem jest niższa waga, co pozwala zainstalować je jako blaty meblowe albo parapety bez konieczności przygotowywania dodatkowych wzmocnień. Całość takiego blatu jest więc tańsza i łatwiejsza w montażu. Oferowane spieki kwarcowe powstają na bazie kwarcu i domieszek różnych rozdrobnionych skał naturalnych. W zależności od kompozycji, w składzie spieków kwarcowych znajdziemy także dodatki ceramiczne czy łupki ilaste. Wszystkie te materiały są dokładnie mieszane, zagniatane i wystawiane na działanie wysokich temperatur, osiągających nawet tysiąc dwieście stopni Celsjusza. W efekcie powstaje jednolity materiał o niepowtarzalnym wyglądzie i dobrych właściwościach użytkowych. Warto wybierać nowoczesne spieki kwarcowe laminam. Popularność takich produktów sprawia, iż producenci stale poszerzają swoje oferty o kolejne wzory oraz odmiany kolorystyczne. Obecnie są one dostępne w różnych wybarwienia i z rozmaitą strukturą, która może przypominać różne rodzaje kamienia naturalnego czy wyroby ceramiczne. Dostępność różnorodnych wzorów i kolorów w połączeniu z właściwościami użytkowymi powoduje, że zastosowania spieków kwarcowych są bardzo szerokie.

Dostępne na rynku spieki kwarcowe wyróżniają się znacznie lepszymi właściwościami użytkowymi, niż większość popularnych kamieni naturalnych. Z tego powodu znajduje zastosowanie w różnorodnych aplikacjach, zarówno użytkowych, jak i komercyjnych. Jednocześnie nie wymagają specjalnej pielęgnacji ani impregnacji, co zmniejsza ilość czasu i koszty związane z utrzymaniem blatów w czystości. Jest to także doskonały materiał do obudów mebli czy blatów stołowych, dostępne są także spieki w postaci płytek podłogowych.