Zakup igły do gramofonu

 

Wiedziałem, że ten czas nadejdzie – mój przełożony powiedział mi dzisiaj na zebraniu, że w naszej firmie brakuje gramofonu na sprzedaż dla klientów. Z różnymi instrumentami muzycznymi miałem do czynienia i może dlatego właśnie znalazłem zatrudnienie w takim sklepie z akcesoriami muzycznymi, ale szczerze mówiąc o gramofonach nie wiedziałem za dużo. Jeszcze w ten sam dzień postanowiłem więc porozmawiać z moimi przyjaciółmi, którzy mają własne gramofony, aby ci podpowiedzieli mi w paru kwestiach.

Sprzedaż igieł gramofonowych

igły gramofonowe MF 100W końcu praca w tej branży na pewno jest bardzo angażująca i moim zdaniem nie można tutaj pozwolić sobie na brak wiedzy. W końcu jak przyjdzie do mnie klient i zacznie zadawać różne pytania to na pewno będę musiał na każde znać odpowiedź i to bez zająknięcia. Myśląc o tym, co jest najważniejsze w pracy handlowca gramofonami postanowiłem zainwestować w parę igieł gramofonowych jako w urządzenia, które na pewno będą się sprzedawać. Przełożony powiedział, że jest to świetny pomysł i faktycznie polecał mi, abym wybrał najlepsze igły z możliwych na rynku. Wybór był jednak bardzo łatwy – igły gramofonowe MF 100 cieszyły się chyba największym zainteresowaniem i faktycznie wiedziałem, że w coś takiego warto będzie zainwestować. Może dlatego właśnie wielu klientów, którzy zaczeli do nas przychodzić mówili o nas same dobre rzeczy. Mój szef to jednak ma głowę do interesów. Ja na pewno nie wiedziałbym, że to właśnie gramofony oraz wszelkie akcesoria z nim związane będą teraz na czasie. Jeśli bierzecie pod uwagę pracę w takiej branży i faktycznie interesujecie się muzyką i tym, jak to działa, że wydobywają się różne dźwięki to mogę wam powiedzieć, że czeka was sporo pracy, ale faktycznie będziecie mogli sobie z tym świetnie poradzić.

W końcu muzyka to pasja dla wielu osób. Parę miesięcy temu jak się tutaj zatrudniałem sam grałem na różnych instrumentach i doskonale wiedziałem, co czują klienci, którzy do takich miejsc przychodzą. Może dlatego całkiem dobrze szło mi w sprzedaży i przede wszystkim wiedziałem, jak to wszystko bardzo dobrze zorganizować. Trudno powiedzieć, czy każdy może pracować w takiej branży. Na pewno nie jest ona dla każdego, a jedynie dla pasjonatów różnych urządzeń muzycznych i akcesoriów.