Zakup dobrego dermarollera

Pielęgnacja skóry wymaga dostosowania jej do typu i potrzeb jakie posiada. Wyróżnia się skórę suchą, tłustą, wrażliwą i normalną. Każda z nich musi pielęgnowana każdego dnia w odmienny sposób, aby wyglądała młodo i promiennie. Poza codziennymi rytuałami, warto raz na czas skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które można tez wykonać w domu.

Jak powinien wyglądać skuteczny derma roller?

profesjonalny dermarollerKażda kobieta, codziennie dwa razy dziennie zmywa twarz specjalnym płynem, tonizuje ją tonikiem i nakłada odpowiedni do potrzeb krem. To bardzo ważne, ale trzeba także pamiętać o wykonywaniu chociaż raz w tygodniu peelingu, który złuszcza naskórek. Są to podstawowe zabiegi, które każdy powinien wykonywać w domu, ale jest jeszcze jeden zabieg, który od jakiegoś czasu można samodzielnie robić w domu. Jest to mezoterapia mikroigłowa przy użyciu odpowiedniego urządzenia. Jest to profesjonalny dermaroller, który możemy kupić w dobrych sklepach kosmetycznych lub w internecie już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście im więcej za niego zapłacimy, tym lepszej będzie jakości, a jego wykonanie będzie trwałe. Takim urządzeniem można wykonywać zabiegi na cały ciele, trzeba tylko mieć kilka wymiennych końcówek, czyli kartridży z igłami o różnej długości. Jest to konieczne, ponieważ skóra w różnych miejscach ma odmienną grubość i wrażliwość. Najkrótsze igły należy wykorzystywać do twarzy i szyi, natomiast najdłuższe polecane są do grubej skóry na udach i pośladkach. Dermaroller składa się z rączki do trzymania i niewielkiego wałka pokrytego dziesiątkami, maleńkich igiełek. Przed rozpoczęciem zabiegu, należy końcówkę dokładnie zdezynfekować lub wymienić na nową, jeżeli są one jednorazowe. Jest to konieczne, gdyż łatwo doprowadzić do zakażenia, jeżeli igły będą zanieczyszczone. Wykonuje się nim kilkuminutowe rolowanie skóry w różnych kierunkach.

Przeprowadzenie zabiegu w domowych warunkach jest bardzo proste i można je powtarzać nawet raz w tygodniu. Po rolowaniu skóry, należy nałożyć na nią odżywczy krem, serum czy inny produkt, który wniknie głęboko w skórę i skutecznie ją odnowi. Po użyciu profesjonalnego dermarollera, skóra może być lekko zaczerwieniona przez jakiś czas, ale efekt ten minie po paru godzinach, a skóra będzie widoczniej młodsza i gładsza.