Wyposażenie pomieszczeń socjalnych

Otwierając sklep, stoimy przed wieloma nowymi obowiązkami, których musimy dopilnować przed otwarciem. Bez względu czy lokal jest nasz, czy wynajęty, musimy go dostosować do wymogów nowego sklepu. Kiedy powierzchnia będzie gotowa, możemy przystąpić do umeblowania sklepu, zaplecza i pomieszczeń socjalnych. 

Jakich mebli potrzebuje pokój socjalny?   

meble do pomieszczeń socjalnychSklep to nie tylko powierzchnia sprzedażowa, ale także miejsce na magazyn, czy pokój, w którym pracownicy się przybierają, jedzą i spędzają przerwę. Dobrze wyeksponowany towar zawsze lepiej się  będzie sprzedawał, dlatego potrzebne są odpowiednie regały, półki, czy lady. Meble do pomieszczeń socjalnych są całkiem odmienne niż te, które znajdują się na sali sprzedażowej. W pokoju socjalnym pracownicy się przybierają, przygotowują do pracy, a także spędzają często swoje przerwy. W takim pomieszczeniu muszą się znajdować meble do przechowywania ubrań, czyli najlepiej żeby to była szafa. Poza tym przydatne będą półki i szafki na buty. W części kuchennej nie może zabraknąć miejsca na naczynia, sztućce oraz ewentualne sprzęty gospodarstwa domowego takie jak lodówka, czajnik, czy mikrofalówka. W niektórych sklepach miejsce gdzie pracownicy zostawiają swoje ubrania jest oddzielone od części kuchennej i często kuchnia stanowi oddzielne pomieszczenie. Konieczny będzie też stół z krzesłami i ewentualne blaty do przygotowywania posiłków. W dużych firmach, zatrudniających po kilkuset pracowników, są także pokoje socjalne dla matek karmiących, choć na polskim rynku jest to ciągle rzadko spotykane. Meble socjalne można kupić zupełnie nowe, ale także używane w dobrym stanie. Na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych, bywa że ludzie chcą sprzedać niepotrzebne już meble, bo zmienili lokalizację sklepu, zakupili nowe, lub likwidują sklep i chcą się pozbyć starych mebli. W takiej sytuacji kupimy je za nieduże pieniądze, a ewentualne drobne uszkodzenie będziemy mogli samodzielnie naprawić i zaoszczędzić na tym sporo pieniędzy. 

Urządzanie nowo otwartego sklepu nie jest łatwe, bo wymaga dużych nakładów finansowych. Na towarze nie zaoszczędzimy, ale już na wyposażeniu i umeblowaniu tak. Pomieszczenie socjalne nie musi wyglądać pięknie i nowocześnie, bo najważniejsze żeby było przestronne i znalazło się tam miejsce na najpotrzebniejsze meble.