Wykorzystanie obejm GBS w przemyśle

Opaski zaciskowe gbs to inaczej obejmy gbs, są dość często używane przy mocowaniu przewodów o dużej średnicy oraz przewodów pracujących w wysokim ciśnieniu. Obejmy pozwalają zabezpieczyć przewody w odpowiednich częściach naszej produkcji, wzmacniając je. Opaska zaciskowa gbs konkretnie unieruchamia przewód. Obejmy gbs powinny być skonstruowane w taki sposób aby wykazywały się niezwykłą odpornością na czynniki zewnętrzne, korozję oraz uszkodzenia.

Zastosowanie i skład opaski zaciskowej gbs

obejmy gbsOpaska zaciskowa składa się ze śruby ze zintegrowanym dystanserem o dobrych właściwościach użytkowych i wysokiej wytrzymałości. Pętli opaski, która jest wytrzymała na zniszczenie i wyższe wartości momentu. Zamknięcie mechaniczne może być (ale nie musi) bez spawów punktowych i korozji kompaktowej. Mostek ochrania przewód giętki. Opaska z zaokrąglonymi krawędziami ochrania przed uszkodzeniem przewodów. Proste tuleje zmniejszają siły rozciągające działające na śrubę Taka konfiguracja zapewnia niezawodne utrzymanie przewodu w odpowiednim miejscu nawet w przypadku wysokiego ciśnienia, które panuje w instalacji. Wyróżniamy kilka rodzai opasek. Wyróżniamy obejmy gbs ze stali węglowej ocynkowanej, ze stali ulepszonej, obejmy gbs ze stali nierdzewnej oraz ze stali kwasoodpornej. Zaciski również mogą być plastikowe, albo kablowe, wszystko zależy do czego to potrzebujemy i w jakich warunkach ma mają nam służyć obejmy. Opaski zaciskowe posiadają kilka wariantów grubości i szerokości oraz średnic (według klasyfikacji DN). Obejmy również mają być łatwe w montażu. Każde obejmy gbs, mają za zadanie sprostać wszelkim wymaganiom eksploatacyjnym. Zwłaszcza gdy zachodzi potrzeba założenia przewodów ssących i tłocznych, dlatego w tym przypadku warto mieć opaski zaciskowe plastikowe albo kablowe. Obejmy te nadają się właśnie do samochodów dostawczych, prywatnych etc. Tę opaskę zaciskową cechuje przede wszystkim elastyczność i wytrzymałość. Oprócz tego, inne opaski uciskowe gbs mają zastosowanie w przemyśle chemicznym, budowie maszyn, systemach nawadniania, transporcie kolejowym ostatkowym, lotniczym, w rolnictwie i w przemyśle górniczym.

 Podsumowując obejmy gbs są bardzo istotne prawie w każdym przemyśle, bez nich nie ma konkretnej i porządnej instalacji czy przewodu. Opaski zaciskowe, to też świetna alternatywa dla firm z większym budżetem, jak i dla takich, które tego budżetu mają mniej. Obejmy gbs są wykonane z różnych materiałów i są bardzo tanie, to tego wytrzymałe i solidne. Wytrzymują niemalże w każdych warunkach atmosferycznych.