Wyjątkowy trójwymiarowy sufit napinany

Możemy stworzyć trójwymiarowy sufit napinany na wiele sposobów. Przy pomocy obrazu fotograficznego zastosowanego na folii można uzyskać naprawdę rewelacyjne efekty objętościowe. W przypadku jeśli ukryjemy podświetlenie za folią, otrzymasz wyjątkowy sufit napinany.

Rewelacyjny efekt sufitu 3d

trójwymiarowe sufity napinane śląskieNa początku należy wyjaśnić jak stworzyć trójwymiarowy sufit napinany. Utworzony ze specjalnej folii, która stopniowo wygina się w różnych płaszczyznach, tworząc fale, stożki, zaokrąglenia. Z punktu widzenia profesjonalistów, podobnie jak zwykłe sufity napinane, najpierw przymocowany jest specjalny profil, ale nie gładko po poziomie w tej samej płaszczyźnie, ale może być zginany wzdłuż ściany za pomocą fal lub przesuwać się wzdłuż płyty gipsowej od konstrukcji sufitowej do konstrukcji ściennej. W ostatnim czasie zdecydowałam się na zamontowanie trójwymiarowego sufitu napinanego w swoim mieszkaniu natomiast trójwymiarowe sufity napinane śląskie zaproponowało mi najbardziej korzystne dla mnie rozwiązanie. Kiedy przy pomocy profilu została stworzona konstrukcja potrzebnej dla nas formy sufitu, za pomocą folii tworzymy gładkie linie zagięć sufitu, które wyglądają szczególnie imponująco w połyskującej fakturze ciemnych kolorów. Co ciekawe możemy tworzyć oddzielne zakrzywione kształty, które będą mocować się do głównej płaszczyzny sufitu, ale nie będą całkowicie przylegać. Możliwości mamy różne, ale najbardziej efektywne zastosowaniem 3D-sufitów napinanych jest tworzenie świecących się objętościowych obiektów. Nie możemy użyć do tego innych materiałów. Najczęściej stosowane są sześciany, równoległościany, piramidy i stożki, które są nietypowymi urządzeniami oświetleniowymi. Sufity napinane trójwymiarowe tworzą w domu niesamowity klimat. Z pewnością każdy odwiedzający nas gość będzie zachwycony takim oryginalnym rozwiązaniem, gdyż tego rodzaju sufity szczególnie przyciągają wzrok, są oryginalnymi formami sufitów napinanych.

Na samym początku należy utworzyć sztywny szkielet dla trójwymiarowego kształtu, wewnątrz jest przeklejona taśma LED, z kolei na zewnątrz ten kształt zostaje pokryty półprzezroczystą folią do sufitów napinanych. Nie jest to sufit, to mogą nawet być świecące się kolumy lub sześciany zwisające z sufitu, ale wygląda równie  zachwycająco.