Wygodna pościel dziecięca

 

Pojawienie się na świecie dziecka, zawsze wywraca dotychczasowe życie do góry nogami. Żeby proces adaptacji przebiegał jak najlepiej, warto się przygotować choć od strony materialnej. Skompletowanie wyprawki będzie pierwszym krokiem.

Wybór najlepszej pościli dziecięcej

pościel dziecięca z baldachimemZ pewnością najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym jest łóżeczko, które w pierwszych miesiącach życia jest dla dziecka miejscem do spania, odpoczynku i zabawy. Z tego względu musi być wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Powinien się w nim znaleźć przede wszystkim twardy materac i miękka pościel. Można się jeszcze pokusić o specjalne ochraniacze na szczebelki lub element dekoracyjny jakim jest baldachim. Co prawda baldachim nie jest obowiązkowy, ale świetnie pasuje do każdego łóżeczka i wspaniale się komponuje z wystrojem pokoju. Przeważnie pełni on rolę osłony dziecka przed nadmiernym nasłonecznienie czy naświetleniem. Jeżeli interesuje nas pościel dziecięca z baldachimem, to z pewnością ją znajdziemy w większości sklepów z artykułami dla niemowląt. Poza materiałem na baldachim, do zestawu jest dołączony specjalny stelaż z tworzywa sztucznego, który mocuje się na ramie łóżeczka. Klasyczne modele pościeli są wykonane z bawełny i mają syntetyczne wypełnienie, które jest obecnie najlepsze dla dzieci, gdyż nie gromadzą się w nim bakterie i roztocza. Co najważniejsze, można taką pościel bezpiecznie prać w pralce nawet w wysokich temperaturach bez obawy o jej jakość. Komplety z bambusa są średnio o trzydzieści procent droższe.

Wszelkie artykuły dziecięce powinny mieć niezbędne atesty i certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z małymi dziećmi. W przypadku pościeli lepiej nie kupować używanej, bo może to być niebezpieczne dla zdrowia malucha, a nowe komplety pościeli wcale nie są drogie.