Wydajny ozonator przemysłowy

Ozon jest silnie trującym i aseptycznym gazem, który powszechnie jest wykorzystywany w odkażaniu żywności, powietrza i wody. Najczęściej te właściwości wykorzystują zakłady produkcyjne, przedsiębiorstwa handlowe czy firmy sprzątające.

Jak działają ozonatory?

ozonator przemysłowyJeszcze do niedawna mało kto słyszał o ozonowaniu, ponieważ nie było to zbyt popularne działanie. Przeważnie tą metodę odkażania stosowały firmy zajmujące się dezynfekcją pomieszczeń. Jednak od niedawna możemy znaleźć w sprzedaży generatory ozonu do domowego użytku. Ich celem jest skuteczne zlikwidowanie z powietrza, przedmiotów, podłóg czy ścian, niebezpiecznych bakterii, wirusów, pleśni czy grzybów. Ozonator przemysłowy różni się od tego, który każdy może kupić w sklepie, przede wszystkim mocą, która pozwala na generowanie większej ilości ozonu. Przeciętny ozonator posiada wydajność pozwalającą na skuteczną dezynfekcję pomieszczania o powierzchni do czterdziestu metrów kwadratowych. Natomiast model przemysłowy umożliwia ozonowanie nawet stu metrów kwadratowych. Żeby to było możliwe, ozonowane pomieszczenie mus być szczelnie zamknięte i co najważniejsze – nie mogą w nim przebywać ludzie ani zwierzęta. Generatory ozonu najczęściej są stosowane do odkażania pomieszczeń biurowych, zakładów pracy, szpitali, czy galerii handlowych. Jednak coraz częściej stosują je osoby prywatne, które w ten sposób dezynfekują pomieszczenia w domu, piwnice czy samochody. Klasyczne ozonatory kupimy już za około kilkaset złotych, natomiast modele przemysłowe kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Stosowanie ozonatora jest bardzo proste, gdyż sprowadza się ono do nastawianie czasu i włączenia urządzenia. Przeważnie ozonowanie pomieszczeń zajmuje od trzydziestu do nawet czterdziestu minut, natomiast żywność i wodę można ozonować znacznie krócej.