Wydajna prasa krawędziowa

 

Prasę krawędziową można bez problemu znaleźć w warsztatach ślusarskich i mechanicznych. O tym, z jaką maszyną będzie się mało do czynienia podczas prac związanych z obrabianiem metali w głównej mierze zależy jej jakość oraz jakie stwarza możliwości. Obecnie najlepsze prasy krawędziowe mogą pracować niemalże ciągle.

Ciągłość pracy prasy krawędziowej

ciągła prasa krawędziowaJeżeli chcemy w odpowiednim miejscu zgiąć blachę, której arkusz zostanie następnie wykorzystany do innych celów, najlepiej jest udać się do zakładu, w którym jest ciągła prasa krawędziowa. Jej budowa i zadanie jest skoncentrowane na precyzyjnym odkształcaniu blachy, by nadać jej nowy kształt szybko i bezproblemowo. Dzięki nowoczesnej technologii, przy okazji można skorzystać także z innych zalet prasy. Największą popularnością cieszą się sprzęty od zadań specjalnych, gdyż można je wykorzystać do wstępnego obrabiania arkusza blachy. Dzięki temu można wyróżnić system kompensacji ugięcia, który zastosowany w jednej z pras ma oprócz tego cztery osie główne. Ponadto do sterowania nią wykorzystuje się sterownik oraz matrycę, a fotokomórki z podzespołami sprawdzonych liderów w kwestii produkcji sprzętów dla pras dają najlepsze z możliwych rozwiązania. Drugim typem pras, które z pewnością spodobają każdemu, kto dba o szczegóły, są prasy wyróżniające się najwyższą precyzją gięcia. Tego typu urządzenie wyposażone w sterownik i podzespoły najlepszej generacji posiada dwa liniały służące do prowadzenia tylnego zderzaka. Dzięki temu praca jest znacznie szybka i jeszcze dokładniejsza. Belka górna jest ustawiona podwójnie i prostopadle względem stołu, co pomaga w trakcie zaginania arkusza. Mamy tu do czynienia z systemem hybrydowym, który stanowi ofertę standardowego systemu hydraulicznego. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań można zaoszczędzić duże pokładu oleju oraz energię, jaką zużywa się do przeprowadzenia belek po blasze. Pozostaje jeszcze trzecia prasa krawędziowa, która jest skierowana do pracy nad cienkimi materiałami. Nią można sterować siedząc, gdy operator ma specjalnie podświetloną przestrzeń pracy. Do tego został dołożony półautomatyczny system zwalniający górną belkę.

Oferta pras krawędziowych jest dość duża, a zmieniająca się w nich technologia jest coraz nowsza. Idąc z duchem czasu trzeba udoskonalać urządzenia, by było coraz wydajniejsze i wytrzymalsze. Ponadto, prasy krawędziowe nie powinny pobierać zbyt dużo energii i oleju, jeżeli mają być wykorzystywane na co dzień.