Wybór karmy antyalergicznej dla psa

Pies, jak każdy ssak może cierpieć na alergię. Co zrobić, jeśli po posiłku pies się drapie, zauważasz u niego częste kichaniu lub łzawiące oczy? Musisz udać się do weterynarza, który poradzi Ci, którą karmę mu podawać, aby nie odczuwał takich dolegliwości. Karma jest podstawą do tego, by pies mógł cieszyć się pełnią zdrowia po każdym posiłku. Karma powstała przy pomocy specjalistów od weterynarii.

Jaka karma dla psów z alergią?

karma antyalergiczna dla psówMieszanki karmowe, które weterynarze polecają dla psów z alergiami są bardzo zbilansowane. Każda karma antyalergiczna dla psów posiada dodatki, które mają sprawić, że pies będzie miał wszystkie potrzebne mu minerały, witaminy i składniki odżywcze w diecie. Karma w puszkach zrobiona jest z dwóch rodzajów mięsa – wieprzowiny oraz mięsa drobiowego. Badania laboratoryjne potwierdzają, że te rodzaje mięsa są najmniej alergiczne dla zwierzaka. W tym pożywieniu nie ma żadnych dodatków chemicznych, dlatego pies nie odczuwa żadnych objawów. Może być tak, że pies jest uczulony na jeden konkretny produkt. Trzeba wtedy go odszukać i wyeliminować z jego diety. Weterynarz sprawdzi, co może potencjalnie uczulać Twojego psa poprzez robienie testów alergicznych, takich jak u człowieka. Po znalezieniu tego produktu trzeba wybrać karmę, która go nie posiada. Dodatkowo powinna wspomagać układ odpornościowy zwierzaka. W karmach antyalergicznych powinny znaleźć się witaminy z grupy C, walczące z wszelkiego rodzaju problemami tego typu. Również u człowieka bardzo często się je podaje. Jaki jest koszt takiej karmy? Dokładnie taki sam, jak w przypadku zwykłej karmy. Zazwyczaj karmy na bazie wieprzowiny są nieco tańsze, niż te z mięsem drobiowym. Psy tak samo chętnie spożywają jedne, jak i drugie, dlatego możesz wybierać tą pierwszą opcję.

Na pewno zauważysz, która karma dla psa jest najlepsza. Po zjedzeniu odpowiedniego posiłku młody psiak powinien być niezwykle energiczny i ruchliwy, a starszy pies powinien urządzić sobie krótką drzemkę. Tak się stwierdza, czy karma jest odpowiednia dla tych zwierząt. Po dwóch tygodniach jedzenia sierść zwierzaka zacznie być bardziej miękka, a także lśniąca. Problem z łzawieniem oczu, kichaniem oraz drapaniem się po posiłku zniknie natychmiastowo, jeśli dobrze dobierzesz karmę.