Wybór gotowej firany

Zakup firan nie jest łatwą sprawą. Aranżacja okien to dość trudny temat, bowiem na rynku dostępnych jest bardzo dużo ciekawych rozwiązań. Podczas wybierania firan należy wziąć pod uwagę ich wygląd, ale także materiał, z których są wykonane, sposób wykończenia, a także możliwości ich zawieszenia. Często dobrym wyjściem będzie zakup firan gotowych.

Zakup gotowej firany

firana gotowa na przelotkachCzęsto dobrym wyborem sposobu aranżacji okna jest zakup gotowej firany. Piękna firana gotowa na przelotkach może się doskonale sprawdzić w wielu pomieszczeniach. Warto przed zakupem obejrzeć zdjęcia producenta, pomogą nam one wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało nasze okno po zawieszeniu nowych tkanin. W niektórych przypadkach bowiem efekt końcowy może nieco odbiegać od naszych wyobrażeń. Warto wybrać taką firanę, która będzie pasowała do wystroju pomieszczenia, ale taką by nie przytłaczała wnętrza. Jeśli mamy dużo innych dekoracji w pokoju, wybierzmy firanę bez zbędnych ozdobników, raczej lekką i delikatną. Jeśli natomiast dekoracja wnętrza jest raczej stonowana, czasem warto uzupełnić ją firaną z falbanami lub innymi ciekawymi elementami. Wybór tkaniny, z której będzie zrobiona firana także jest istotna, bowiem z jednej strony ważne, by była delikatna i przepuszczała odpowiednio dużo światła, z drugiej natomiast dobrze, by była ładna i wytrzymała. Jest także dostępnych kilka różnych sposobów zawieszania firany. Tradycyjne żabki bowiem czasem warto zastąpić przelotkami lub tunelem, co pozwoli na uzyskanie nieco innych efektów aranżacji danego okna. Oczywiście sposób zawieszenia firany należy dopasować do posiadanego karnisza i naszych preferencji. Warto wziąć pod uwagę także to, czy mamy do dyspozycji podwójny karnisz, czy pojedynczy i czy poza firanami będziemy chcieli zawiesić także jakiś rodzaj zasłon.

Wybór firan to ważny element dekoracji danego wnętrza. Aranżacja okien jest istotna, pozwala bowiem na dopełnienie wystroju wnętrza. Warto przemyśleć wybór odpowiedniej tkaniny, wzoru, czy koloru wykończenia firany, by wybrać taką, która najlepiej będzie odpowiadać naszym potrzebom i upodobaniom. Warto obejrzeć zdjęcia producentów gotowych firan i zakupić taką, która najbardziej będzie nam pasowała. Ważny jest także wybór takiego sposobu zawieszenia firany, by był wygodny i praktyczny.