Więźba dachowa- wskazówki

Budując dom mamy minimum dwa etapy budowy, które muszą być wykonane solidnie i z najlepszej jakości materiału. Jak wiadomo nic nie może powstać bez porządnego fundamentu, ale musimy również pamiętać o tym, że fundament bez dobrego zadaszenia, po prostu z jakimś czasem może ulec zniszczeniu, a więc wykonanie pokrycia, jest również tak ważne, jak wylanie solidnych fundamentów.

Solidne pokrycie dachu

więźby dachoweJeżeli chcemy czuć się bezpiecznie,w naszym domu musimy pamiętać o tym, aby zatrudnić odpowiednich fachowców, którzy wykonają konstrukcję dachu. Więźby dachowe muszą być wykonane z solidnego drewna, dlatego warto wybierać te, z najtwardszych. Przed wykonaniem konstrukcji dachowej, musimy jednak zadbać o to, aby drewno było wysuszone, dlatego mamy dwie metody, które pozwalają nam na wysuszenie materiału. Pierwszy z nich to oddanie materiału do suszarni, natomiast drugi, to poskładanie materiału pod przykryciem na równych dystansach, gdzie będzie mogło dostawać się powietrze. Wysuszony materiał, może być montowany. Należy zacząć od odpowiedniego zacięcia krokwi i skręcenie ich po czym może je stawiać i montować do belki znajdującej się na budynku. Musimy również pamiętać o tym, aby wszystko było wykonane solidnie, a więc sprawdzamy winkiel, a następnie montujemy kolejne pary krokwi. Następnym krokiem, jest rozwinięcie foli i przybicie łat, a także kontr łat do wcześniej zamocowanych krokwi.

Konstrukcja dachu musi być wykonana solidnie, dlatego musimy zadbać o to, aby materiały, które będziemy wykorzystywać do wykonania tego etapu budowy, były jak najlepszej jakości. Ważne, jest również odpowiednie zakonserwowanie więźby dachowej, dzięki czemu zadbamy o lepszą kondycję materiałów drewnianych, podczas użytkowania, a dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów.