Wielozadaniowe rusztowania od firmy Drabex

Na zakładzie produkowaliśmy głównie elementy silników samolotowych oraz same silniki, choć niedawna restrukturyzacja i rozszerzenie zakładu spowodowało również dodanie malowania powłok samolotów do listy prac, jakie przyszło nam wykonywać. Nie był to zbyt duży dodatek, gdyż posiadaliśmy zdecydowanie dużą przestrzeń roboczą, bez trudu mogąc wydzielić wystarczająco miejsca do stworzenia stanowiska lakierniczego.

Mocne rusztowanie modularne

drabex rusztowaniaOkazało się jednak, że mimo posiadania wystarczającej przestrzeni, nie mamy odpowiednio usytuowanych platform, które niezbędne były do pracy przy górnych częściach poszycia samolotów. Oczywiście, niektórzy twierdzili iż bez problemu można było stanąć na samym samolocie, aczkolwiek było to całkowicie nie do przyjęcia. Jako tymczasowe rozwiązanie, stosowane często w kilku zakładach należących do naszej firmy, postanowiliśmy zastosować rusztowania do łatwego dostępu do górnych części malowanych samolotów. Nie urządzały nas jednak zwykłe stalowe pręty z mocowaniami na deski, jakie widuje się na placach budowy, gdyż tak niskiej jakości rusztowania mogłyby uszkodzić malowane elementy. Dlatego też, zamówiliśmy od firmy drabex rusztowania modułowe. Była to sprawdzona firma, oferująca dość szeroką gamę wszelkiego rodzaju sprzętu do prac wysokościowych. Oprócz standardowych rusztowań montażowych, które zainstalowane zostały na stałe na przestrzeni warsztatowej, choć oczywiście z możliwością regulacji wysokości, niezwykle przydatne do wszelkich prac były również rusztowania przesuwne, które mimo swojej dość pokaźnej wagi i rozmiarów mogły być łatwo przestawiane, co przydawało się szczególnie podczas malowania precyzyjnego, wymagającego ciągłej uwagi lakiernika.

Nie była to droga inwestycja, zwłaszcza że nie używaliśmy rusztowań do prac wysokościowych, więc ich ilość była odpowiednio mniejsza, co odbiło się pozytywnie na cenie. Konstrukcje te okazały się mocne, wytrzymałe, ale również lekkie. Bez trudu wytrzymywały kilkaset kilogramów obciążenia, nierzadko musząc utrzymać kilku pracowników wraz z wszystkimi potrzebnymi narzędziami. Były również bardzo proste i poręczne do regulacji wysokości i przebudowy, dzięki czemu mogliśmy dopasować ich wysokość do wymiarów niemal każdej malowanej powierzchni.