Webasto nie działa… co zrobić?

Jesteś kierowcą, a ostatnie o czym marzysz w ziemie to zepsute webasto? Czym ono tak właściwie jest i jak działa? Bo to właśnie dzięki niemu nie musisz zimą skrobać szyb. Nie masz problemów z rozruchem kiedy temperatura na zewnątrz zbliża się do ujemnych temperatur. Webasto sprawdza się również w upalne dni. Ale o tym za chwilę.

Czym jest webasto?

naprawa webasto szczecinWebasto to nic innego jak wodne ogrzewanie postojowe. Jego zadaniem jest szybki nagrzanie wnętrza oraz silnika do optymalnej temperatury. Zwykle jest to 20-25°C dla wnętrza pojazdu i 60°C dla silnika. Szybkość nagrzania samochodu uzależniona jest od kilku czynników. Są nimi: temperatura panująca na zewnątrz, wielkość pojazdu, wielkość silnika i czas pracy ogrzewania. Ogrzewanie postojowe nie jest uzależnione od jednostki napędowej. Webasto stanowi przede wszystkim ogromny komfort dla kierowców. Pozwala na zaprogramowane w taki sposób, że wnętrze samochodu zostanie nagrzane, zanim jeszcze do niego wsiądziesz. Paliwo wykorzystywane do zasilania webasto pobierane jest ze zbiornika na paliwo. Jego agregat pracuje jednak niezależnie od silnika pojazdu. Przeczytałeś wcześniej o korzyściach posiadania webasto w lecie. System odpowiedzialny jest nie tylko za ogrzane kabiny samochodu, ale również jej chłodzenie. Kiedy Twój pojazd, pozostawiony na ostrych promieniach słońca mocno się nagrzeje, włącz webasto, a już po 15 minutach odczujesz ogromną ulgę. Największy problem z webasto stanowi jego uszkodzenie. Jeżeli do niego dojdzie naprawa webasto szczecin ma kilku polecanych mechaników specjalizujących się w takich uszkodzeniach.

Sterowanie webasto jest możliwe na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zegar, który możesz ustawić przy wysiadaniu z samochodu. Jest to jednak rozwiązanie mające wielu przeciwników. Znacznie wygodniejszą formą jest sterowanie przy użyciu pilota. Pozwala on na włączenie i wyłączenie oraz ustawienie godziny włączenia ogrzewania i czasu pracy.