Warto kupować feminizowane nasiona marihuany?

Na samym początku, trzeba jasno powiedzieć, że hodowla nasion marihuany jest w Polsce oraz w większości Europejskich krajów surowo zabronione. Za powyższe działanie, sankcją może być nawet pozbawienie wolności, więc surowo powinno się wzbraniać od tego typu zachowań. Są jednak kraje, tj. Holandia czy Czechy, gdzie wcale tak surowo na uprawę marihuany się nie patrzy, jest ona tam całkowicie legalna, a wielu ludzi postanawia rozpocząć hodowle na własną rękę.

Jakie nasiona wybrać?

nasiona marihuany feminizowaneTak jak we wszystkich rodzajach hodowli roślin, tak w przypadku hodowli roślin marihuany, celem jest dążenie do jak największej ilości okazałych plonów przy jak najłatwiejszej uprawie. Jeżeli chodzi o hodowle roślin marihuany, to może podzielić ją na trzy główne typy. Pierwszym typem są rośliny o nazwie outdoor. Jak sama nazwa wskazuje, są to drzewka marihuany, który rosną jedynie na otwartej przestrzeni, przy naturalnych promieniach słonecznych i zewnętrznych warunkach. Jest to najtrudniejszy sposób na uprawę nasion marihuany, ponieważ potrzebujemy dogodnego miejsca do ich poprawnej uprawy. Musi być ono właściwie nasłonecznione i nie może być nękane dużą ilością opadów i mocnych wiatrów. Druga grupa nosi nazwę indoor. Również po samej nazwie możemy domyślić się jak powinniśmy je hodować. Jest to rodzaj, który rośnie w warunkach domowych. Potrzebuje więc ciepła i sztucznego, całodobowego naświetlania. Ostatnią grupą są najbardziej uniwersalne nasiona. Noszą one nazwę autoflowering. Jest to najlepsza odmiana na początkujących hodowców, ponieważ przy ich uprawie nie trzeba absolutnie nic robić. Dla ich odpowiedniego rozwoju, nie jest wcale potrzebna odpowiednia ilość dnia, nocy czy ilość promieni słonecznych. Najważniejszą jednak rzeczą, jest jednak feminizacja nasion. Jest to uprawa nasion w taki sposób, aby roślin posiadały jedynie chromosomy żeńskie. Nasiona marihuany feminizowane charakteryzują się bardzo szybkim procesem kwitnienia jak i wzrostu. Plony z tego rodzaju nasion zawsze są obfite, i zadowolą każdego hodowcę. 

 Uprawa nasion feminizowanych marihuany jest jednak niezwykle żmudna i monotonna. Najczęstszymi przeciwnościami, są trudności w uprawie oraz rozpoznanie odpowiedniej płci. Największym wyzwaniem jest eliminacji męskiej formy jeszcze we wczesnej fazie kwitnienia. Jeżeli proces ten będzie opóźniony, żeńskie rośliny z łatwością zostaną zapłodnione przez męskie. Wystarczy jedna męska roślina do zapłodnienia dużej ilości roślin żeńskich.