Usługi zakuwania węży hydraulicznych

 

We współczesnym przemyśle nie sposób sobie wyobrazić pracy wielu urządzeń bez instalacji hydraulicznych. Takie urządzenia są wydajne, posiadają odpowiednią siłę i skuteczność, przez co są bardzo popularne. Podczas eksploatacji tego typu urządzeń występują także awarie, które najczęściej objawiają się uszkodzeniami węży hydraulicznych, które należy wymienić na nowe.

Profesjonalne zakucie węża hydraulicznego

zakuwanie węży hydraulicznychWąż hydrauliczny to element, układu, który musi przenosić ogromne obciążenia cieczy pod dużym ciśnieniem, która przez niego przepływa. Stąd bardzo ważna jest odpowiednia wytrzymałość tego elementu. Jakkolwiek z samym wężem nie ma z reguły problemu, gdyż producent wykonuje go z odpowiednich materiałów o wytrzymałości skalibrowanej pod hydrauliczne obciążenia, to w przypadku jego końcówek i przyłączy sprawa nie jest już taka łatwa. Końcówki węża dobiera się w zależności od przyłącza, w którym ma być użyty, a tych jest naprawdę wiele rodzajów. Z reguły sprawa wygląda tak, że taką końcówkę wykonuje się na miejscu u sprzedawcy węża, który dokonuje odpowiedniego jej mocowania nazywanego zakuciem. Technologia jaką jest zakuwanie węży hydraulicznych jest bardzo restrykcyjna i trzeba ją wykonać przy użyciu odpowiednich narzędzi i materiałów. Wszelkie partactwo w tej sprawie może przyczynić się do uszkodzenia końcówki, lub puszczeniu zakucia, a to jest bardzo niebezpieczne dla osób przebywających w pobliży ze względu na duże ciśnienia występujące w układzie.

Z tego powodu w celu zakucia węży należy wybierać profesjonalne zakłady o dobrej renomie i dużym doświadczeniu, gdyż poza aspektami finansowymi i technicznymi dochodzą tutaj kwestie bezpieczeństwa. Jak wiadomo w sprawie tego ostatniego nie można bagatelizować, gdyż może to przynieść nam sporo kłopotów.