Unity stomatologiczne z perspektywy pacjenta

Stomatolog, choć to bardzo poważna profesja, nie cieszy się najczęściej zaufaniem pacjentów. Boimy się bólu, czujemy się też mało komfortowo. W wielu przypadkach zgłaszamy się do specjalisty późno, kiedy zmiany w jamie ustnej są już mocno zaawansowane. A gdyby tak móc się zrelaksować na unicie stomatologicznym? Co mogłoby w tym nam pomóc?

Komfortowe unity stomatologiczne

wygodne unity stomatologiczneLeczenie kanałowe, usunięcia zęba, borowanie. Brzmi mało przyjaźnie, prawda? Trudno się nie zgodzić, że stomatologa najczęściej unikamy jak ognia. Pojawiamy się w jego gabinecie wówczas, gdy problemy są już bardzo zaawansowane, a ból nie do wytrzymania. To błąd. Regularne odwiedzanie dentysty mogłoby uchronić nas przed wieloma godzinami spędzonymi na fotelu dentystycznym, jak również zaoszczędzić sporo pieniędzy (z usług stomatologa korzystamy najczęściej prywatnie). Co zatem ma wpływ na jakość oferowanych przez dentystę usług i mogłoby złagodzić nasze obawy? Liczy się nie tylko doświadczenie samego lekarza, choć jest to niezwykle ważne, ale też wyposażenie gabinetu. Wygodne unity stomatologiczne są w tym przypadku bardzo istotne. To na nim przebywa pacjent, gdy wykonywany jest zabieg. Musi być wygodny, ale też czysty i bezpieczny. W jego zasięgu powinien znajdować się odpływ, pozwalający na wypłukanie ust. Istotne jest też, by fotel dawało się regulować. W ten sposób pacjent może przybrać wygodną pozycję, natomiast sam lekarz będzie miał zapewniony maksymalny komfort pracy. Unity stomatologiczne rzadko już są szare czy białe, dziś stawia się na kolory obicia intensywne, budzące pozytywne skojarzenia. Tak też wyglądają współczesne gabinety stomatologiczne. Ściany rzadko są szare, przytłaczające. Znaleźć na nich można kolorowe fotografie lub obrazy. Z głośników płynie kojąca muzyka. Są to być może szczegóły, jednak składają się w całość i dają maksymalne poczucie komfortu, które w przypadku leczenia stomatologicznego jest niezwykle ważne.

Odwiedzenie gabinetu stomatologa bywa bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli ten aspekt naszego zdrowia zaniedbaliśmy. Im jednak szybciej podejmiemy leczenie, tym lepiej. Gdy usiądziemy w wygodnym unicie stomatologicznym będzie już tylko łatwiej. W przyszłości jednak warto zadbać o to, by co najmniej raz w roku znaleźć czas na przegląd dentystyczny. Pozwoli nam to zaoszczędzić długiego i kosztownego leczenia.