Ubranka do chrztu w kolorze bialym

 

Zdecydowanie dzień chrztu świętego naszego dziecka jest bardzo ważnym dniem. Oczywiście dziecko malutkie nie przeżywa tego dnia tak jak rodzice. Począwszy od zarezerwowania terminu w kościele, poprzez zorganizowania obiadu w restauracji, aż do wybrania najpiękniejszej kreacji dla swojego dziecka. Niektórzy rodzice nie wyobrażają sobie by dziecko w tym ważnym dniu nie było ubrane w kolorze białym.

Ubrania do chrztu w różnych kolorach

białe ubranka do chrztu dla dziewczynekWszystkim kolor biały kojarzy się z czystością. Począwszy od chrztu poprzez komunię świętą a także ślub. Zawsze dziewczynka, a później kobieta ubrana jest na biało. nie jest to jednak wyznacznik, że na chrzest św dziecko musi mieć śnieżnobiałą kreacje. W sklepach z odzieżą dla dzieci znajdziemy ubrania w kolorze ecru, beżowym oraz jasno różowym. Wszystkie te kolory jak najbardziej pasują na dzień chrztu świętego. Tym bardziej że dla nas ten dzień powinien kojarzyć się tylko z dniem stania się dzieckiem Bożym, a nie z dniem mody. Jednak jeśli lubimy białe ubranka do chrztu dla dziewczynek to takich jest w sklepach bardzo dużo. Jeśli dziecko jest małe, to wystarczy jeśli założymy białe spodenki oraz bluzeczkę. Oczywiście w sezonie letnim. Natomiast w zimę dobrze jest by dziecko miało np. białą kurteczkę lub kombinezon. Jeśli dziecko jest większe to znaczy siedzi, to dla dziewczynki idealna będzie biała sukienka lub Spódniczka. Dodatkowo może możemy założyć jej białe buciki, sweterek oraz opaskę na głowę. Oczywiście bardzo ważna jest w tym dniu odrobina mięty, którą możemy przypiąć do ubranka dziecka. Dla chłopców również możemy kupić garnitury i koszulę w białym kolorze. Jednak dla nich wybierane są równie często ubrania w innych jasnych barwach. Oprócz pięknych ubrań w tym dniu potrzebna jest także świeczka oraz szatka w kolorze białym.

W dniu chrztu świętego przede wszystkim chodzi o bliskość z bogiem. Jednak dobrze jest jeśli dziecko ubrane jest odpowiednio do tej uroczystości. Dlatego warto jest zakupić białe ubranko, by dziecko w tym dniu wyglądało czysto i schludnie. Takie ubrania się nie niszczą podczas jednej uroczystości, dlatego można je zostawić dla przyszłego rodzeństwa podarować przyjaciołom, którzy spodziewają się dziecka. Można je również odsprzedać na znanych stronach z używaną odzieżą.