Trawa sportowa w przydomowym ogródku

 

Osoby posiadające własny ogród lub chociażby niewielki ogródek są prawdziwymi szczęściarzami. Ogród nie tylko dodaje uroku otoczeniu domostwa, lecz także jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Zieleń uspokaja i nastraja pozytywnie, dzięki czemu posiadacze ogrodów chętnie spędzają w nim czas wypoczywając, bawiąc się z dziećmi, grając w gry zespołowe lub racząc się kawą, która w pięknych okolicznościach przyrody smakuje lepiej.

Nasiona trawy sportowej do ogrodu

trawa sportowa nasionaPrzebywanie na świeżym powietrzu w pogodne, słoneczne dni zwiększa produkcję witaminy D, oraz wspiera naszą odporność. Spędzanie dużej części dnia na zewnątrz jest szczególnie ważne dla dzieci i ma duży wpływ na ich zdrowie. Aby cieszyć się pięknym ogrodem trzeba włożyć w dbanie o niego dużo starań, ale efekty są tego warte. Podstawą w ogrodzie jest trawnik. Piękny, bujny, zielony dywan wpływa pozytywnie na wygląd całego ogrodu, a także na przyjemność przebywania w nim, miło jest bowiem uprawiać wszelkie ogrodowe aktywności na trawie. Aby trawnik był nie tylko piękny ale i trwały warto wybrać odpowiedni gatunek trawy. Jeśli chcemy trawę odporną na intensywną eksploatację warto wybrać nasiona odmiany sportowej. Trawie, której z nich wyrośnie nie straszne będą rozgrywane na niej mecze piłki nożnej, leżenie na rozkładanych na niej kocach, czy biegające po niej przez wiele godzin dziecięce nóżki. Jeśli interesuje nas trawa sportowa nasiona, dzięki której możemy ją wysiać możemy kupić między innymi w sklepach ogrodniczych. Trawa wysiana z takich nasion będzie wyjątkowo odporna na deptanie jej, oraz siedzenie i leżenie na niej. Nasiona najlepiej wysiewać wiosną, ponieważ ta pora roku cechuje się optymalną dla wzrostu trawy wilgocią, natomiast możemy wysiewać także latem, jednak wtedy trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie, nasiona traw są bowiem szczególnie wrażliwe na przesuszenia. W przypadku niedoborów wody taki letni siew może okazać się nieefektywny.

Korzyści zdrowotne wynikające z posiadania własnego ogrodu i przebywania na świeżym powietrzu znacznie przewyższają te wynikające z przebywania w czterech ścianach. Przebywanie w ogrodzie jest niezwykle satysfakcjonujące, ponieważ wystarczy odrobina starań by móc cieszyć się efektami pracy w postaci pięknego trawnika, na którym tak miło można spędzać czas bawiąc się z dziećmi, lub leżąc na kocu w piękny letni dzień.