Terapia za pomocą ustawień Hellingera

Coraz szybsze tempo życia, rosnąca z każdym miesiącem liczba obowiązków zawodowych, jak i domowych, dążenie do perfekcji w każdej dziedzinie, a także chęć osiągnięcia jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie sprawia, że zaczynamy odczuwać ogromną presję oraz napięcie. Duży stres powodują u nas również problemy zawodowe, czy domowe. W takiej sytuacji zazwyczaj chcemy poszukać pomocy u specjalisty, w związku z czym najczęściej kierujemy się do psychologa.

Jak wygląda sesja terapeutyczna ustawień systemowych?

indywidualna terapia systemowa - krakówPsycholog, aby rozpocząć leczenie potrzebuje jednej sesji zapoznawczej, a także wielu kolejnych sesji, które pozwolą mu na skuteczne rozwiązanie problemów. W takich przypadkach leczenie może trwać naprawdę długo. Z tego też powodu wiele osób poszukuje alternatywnych metod, które charakteryzują się wysoką skutecznością, a przy tym czas trwania terapii nie jest tak długi. Przykładem jest oczywiście indywidualna terapia systemowa – Kraków jest miastem, w którym regularnie odbywają się takie sesje i cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Terapia za pomocą ustawień Hellingera liczy sobie już kilkadziesiąt lat. Opiera się na tym, że wszystkie nasze problemy natury psychicznej wynikają z nieprawidłowych, zaburzonych, czy też zniekształconych relacji rodzinnych. Odbija się to na naszej psychice i przekłada na podejmowane decyzje, a także na to, w jaki sposób reagujemy. Aby więc przywrócić porządek w naszym życiu należy naprawić relacje w naszej rodzinie. Podczas ustawień systemowych członkowie terapii wcielają się w role poszczególnych osób w naszej rodzinie, z którymi łączą nas jakieś relacje. Następnie, po krótkim streszczeniu problemu, możemy dokładnie przeanalizować odczucia osób w naszej rodzinie, emocje, jakie im towarzyszą, a także dowiedzieć się, co one sądzą o danej sytuacji.

Po takim spotkaniu osoba poddawana terapii dobrze wie, w jaki sposób mogą czuć się poszczególni członkowie naszej rodziny, z czego to wynika, a także może rozpocząć naprawę zaburzonych relacji. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wiele osób już po pierwszej sesji terapeutycznej odczuwa poprawę samopoczucia, a także duży komfort psychiczny. Znaczna część osób poddanych terapii twierdzi, że wystarczyły dwie lub trzy sesje, aby móc całkowicie pozbyć się swoich problemów.