Tajniki woskowania samochodów

Auto detailing staje się coraz popularniejszy w naszym kraju, co wpływa na świadomość użytkowników pojazdu. Wielu z nich pragnie zadbać o swój samochód jak najlepiej sprawiając, że będzie on przyciągał wzrok przechodniów. Profesjonaliści specjalizujący się w tej branży przez zapotrzebowanie posiadają długie terminy, bądź wygórowane ceny, które nie są przystępne dla każdego kierowcy. Warto więc samemu zorientować się co jest potrzebne, by odmienić swój samochód. Jak to zrobić?

Samodzielne woskowanie – czyli od czego zacząć

wosk soft99 fussoJednym z najczęściej stosowanych zabiegów, aby odnowić lakier jest woskowanie. Wykorzystując odpowiednie specyfiki, niewielkim nakładem pracy można uzyskać powalający efekt. Poszukując najlepszego wosku pewnie natrafiłeś na wosk soft99 fusso. Jest to wosk, który od lat fascynuje swoich użytkowników, jednak na rynku polskim jest dostępny od niedawna. Od początku stał się on liderem wśród wosków dla zwykłych użytkowników, ale również profesjonalistów. Dzięki wariantom kolorystycznym można wybrać wosk dopasowany do lakieru samochodu. Przed zaaplikowaniem wosku typu fusso należy przygotować odpowiednio do tego powierzchnię pojazdu. Dopiero dokładnie umyta karoseria bez najmniejszych zabrudzeń nadaje się do woskowania. Rozprowadzając wosk należy być bardzo starannym i skupiać się na pojedynczych elementach, tylko wtedy utworzy się odpowiednia warstwa, którą należy pozostawić do wyschnięcia. Następnie wystarczy wypolerować je mikrofibrą, a efekt będzie od razu zauważalny! Pojawienie się wosku fusso w sklepach ukazało właścicielom pojazdów, że można dbać o lakier w domowym zaciszu uzyskując profesjonalny efekt. Jego niesamowita odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że efekt widoczny jest aż do 12 miesięcy! Poza ochroną soft99 ma także właściwości kryjące i sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Pozornie małe opakowanie wystarcza na około 30 aplikacji.

Kiedy nie jesteś pewien jaki wosk wybrać dla swojego samochodu, skorzystaj z porad specjalistów w sklepach z kosmetykami samochodowymi. Rozpoczynając swoją przygodę z detailingiem warto najpierw poczytać na forach lub stronach dedykowanych tej branży o odpowiednim wykonywaniu zabiegu, kolejności nakładania specyfików oraz warunkach, jakie powinny panować.