Szybkie odkażanie sal chirurgicznych

Istnieją takie miejsca, w których wymagana jest szczególna higiena. Jednym z nich jest na przykład sala zabiegowa. W tych miejscach nie powinny znaleźć się żadne bakterie, wirusy, czy też grzyby. Mogą one wyrządzić bardzo dużą krzywdę operowanej osobie. W takich warunkach wymagana jest szczególna sterylność. Niestety utrzymanie tego stanu jest niekiedy bardzo kłopotliwe. Mycie narzędzi i urządzeń, sterylizacja powierzchni są czasochłonne i nie zawsze dają zamierzone efekty. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają na szybkie pozbycie się jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Zalety dekontaminacji

kompleksowa dekontaminacja pomieszczeńCoraz większą popularnością cieszy się kompleksowa dekontaminacja pomieszczeń. proces ten przeprowadzany jest przez profesjonalistów. Po wykonanym zabiegu nie ma mowy o żadnych patogenach, drobnoustrojach, bakteriach, czy grzybach, które unosiłyby się w powietrzu i osiadały na sprzęcie, czy blatach. Proces ten polega na wpompowaniu do określonego pomieszczenia gazu, który wykazuje szereg właściwości odkażających. Działanie to wykonywane jest poprzez zastosowanie specjalistycznych urządzeń, które jednocześnie monitorują przeprowadzanie właściwego odkażania. Zastosowanym gazem jest nadtlenek wodoru i perokson. Te dwie substancje uwalniają wolne rodniki, które doskonale łączą się z żywymi mikro drobinkami bakterii, wirusów i grzybów. Po połączeniu następuje jest dezaktywacja i dana cząsteczka obumiera. Tym samym przestaje być szkodliwa. Całość procesu zachodzi także bardzo szybko. Dzięki temu jest powszechnie wykorzystywanym działaniem podczas przygotowania sal operacyjnych na kolejnego pacjenta. Tym samym nie trzeba przeprowadzać długotrwałej dezynfekcji, która opóźnia pracę całego obiektu, który przecież jest tak bardzo ważny. Dekontaminacja musi być jednak przeprowadzana przez przeszkolony personel profesjonalnych usługodawców.

Od czasu wynalezienie dekontaminacji pomieszczeń proces przygotowania do zabiegu chirurgicznego jest zdecydowanie prostszy i szybszy. Możliwości jakie dało to działanie sprawiło, iż szpitale mogą wykonywać więcej operacji w ciągu jednego dnia. Tym samym ratowane jest życie ludzi, najcenniejszy dar. Mieszanka gazów skutecznie unieszkodliwia wszelkie patogeny, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Jego cząsteczki dotrą nawet do najmniejszych zakamarków.