Szkoły wyjazdowe w Kotlinie Kłodzkiej

 

Szkoła dla większości uczniów jest niezbyt przyjemnym obowiązkiem. Kojarzy się im z siedzeniem kilka godzin dziennie w ławce, nauką do sprawdzianów, zadaniami domowymi i wymagającymi nauczycielami. Ma jednak przygotować każdego z nas do dorosłego życia i nauczyć wielu przydatnych rzeczy. Oprócz standardowych zajęć lekcyjnych w salach szkolnych, uczniowie często mają okazję uczestniczyć w nieco przyjemniejszych formach zdobywania wiedzy – w terenie.

Zielona szkoła na Ziemi Kłodzkiej

kotlina kłodzka zielone szkołyWiadomo, że na co dzień nauka w szkole odbywa się w salach, gdzie nauczyciele starają się w jak najbardziej przystępny sposób przekazać uczniom posiadaną wiedzę z danego przedmiotu. Jednak od czasu do czasu dobrze robi zmiana otoczenia i sposobu nauki. Dlatego popularne są wyjścia na zajęcia w terenie – czy to w celach krajoznawczych zwiedzenie miejscowych i okolicznych zabytków czy w celach kulturalno-społecznych branie udziału w różnego rodzaju wydarzeniach typu koncerty, seanse i spektakle. Popularną formą zdobywania wiedzy poza szkołą są kilkudniowe wyjazdy krajoznawcze. Ważne, aby znaleźć dla naszych uczniów ciekawy rejon. Jeśli interesuje nas kotlina kłodzka zielone szkoły będą idealną formą wyjazdu dla uczniów. Ziemia kłodzka jest bogata w walory przyrodnicze oraz atrakcje turystyczne, a to wróży nam sukces wycieczki i zadowolenie uczniów. Możemy zwiedzić w niej wiele miejsc – Jaskinię Niedźwiedzia, której historia sięga epoki lodowcowej, Twierdze Kłodzką i podziemną trasę pod miastem Kłodzko, Kopalnię Złota w Złotym Stoku, Błędne Skały, czyli niepowtarzalne kamienne labirynty utworzone przez przyrodę, czy unikatową Kaplicę Czaszek, jakiej nie znajdziemy nigdzie indziej w Polsce. Jak widać, wachlarz atrakcji jest bardzo bogaty, dlatego dla każdego ucznia znajdzie się coś interesującego.

Organizując wyjazd w okolice Kłodzka, najlepiej zrobić go w formie zielonej szkoły. Kilka dni bowiem zajmie uczniom zwiedzanie i poznawanie zabytków i atrakcji kotliny kłodzkiej, dlatego warto ustalić ciekawy program wycieczki i rozplanować harmonogram maksymalnie wykorzystując czas. Jest to dobra okazja na wzbogacenie wiedzy każdego ucznia. A po nauce w terenie przyjdzie także czas na rozrywkę – pobyt w Minieurolandzie, czyli w parku miniatur.