Szklane panele w kuchni

W końcu przyszedł czas na remont kuchni, dlatego długo zastanawialiśmy się z narzeczonym, jak połączyć nasze gusta. Aleksander uparł się, że chce mieć szare ściany. Ja natomiast stwierdziłam, że idealnie do koloru ścian będą pasowały białe meble, które od dawna mi się podobały. Na sam koniec zaczęliśmy zastanawiać się nad detalami.

Dlaczego wybraliśmy szklane panele?

panele szklane gdyniaNa samym początku warto wspomnieć o tym, że są bardzo ładne zarówno jeśli chodzi o montaż jak i czyszczenie. Jeśli chodzi o montaż to można je montować na trzy różne sposoby – albo na klej, albo dzięki specjalnych szynom oraz na śruby. Każdy sposób jest dobry tylko wszystko zależy od tego, jak sobie klient zażyczy. Natomiast w przypadku gdy się zabrudzą, wystarczy tylko mieć płyn do mycia naczyń albo mycia szyb oraz szmatkę i je przetrzeć, po czym będą lśniły. Bardzo dużo sklepów posiada w swoim asortymencie panele szklane gdynia jest miastem, gdzie z całą pewnością każda zainteresowana osoba panelami szklanymi wybierze coś dla siebie. Szklane panele w związku z tym, że ich zastosowanie jest szerokie, można je umieścić dosłownie w każdym pomieszczenie. My postanowiliśmy je zamontować na klej w kuchni pomiędzy wiszącymi szafkami a dębowym blatem kuchennym. Zdecydowaliśmy się wybrać szklane panele z motywem papryk chili, które idealnie ożywiały naszą kuchnię. Jak wiadomo jest to miejsce, gdzie szkło powinno być bardziej zabezpieczone, dlatego wybraliśmy szkło hartowane. Zarówno w kuchni jak i łazience bym właśnie wybrała takie szkło, ponieważ jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, która w tych pomieszczeniach jest nieunikniona oraz zmienne temperatury. Jako ciekawostkę dodam, że istnieją różne grubości szkła od czterech do dziesięciu milimetrów. Warto także wiedzieć, że istnieje taki rodzaj paneli szklanych, na których można pisać. W sumie jest to dobry pomysł dla osób, które zapominają dość często o różnych sprawach, a tak będą mogli sobie zapisać na tablicy, aby nie zapomnieć.

Dzięki panelom szklanym można optycznie powiększyć pokój oraz w ciekawy sposób urozmaicić jego wygląd. W sklepach istnieje ogromna ilość wzorów szklanych paneli. Dodatkowym atutem jest to, że można wybrać własną grafikę to znaczy istnieje możliwość, aby na szklanych panelach pojawiła się fotografia z naszego prywatnego albumu, która jest dla nas ważna albo przypomina o ważnych chwilach.