Sprzedaż domu za pośrednictwem biura nieruchomości

Właściwie, to nie wiem po co zdecydowałem się wybudować dom, skoro od początku planowałem wyjechać za granicę. Sądziłem, że będę go wynajmował, jednak nie było chętnych, ponieważ cena była zbyt wysoka i ludzie decydowali się na mieszkanie w centrum miasta.

Dom sprzedany w ciągu tygodnia 

domy na sprzedaż lublinOstatecznie doszedłem do wniosku, że nie ma sensu utrzymywać pustego domu i zdecydowałem się na jego sprzedaż. Nie miałem ochoty sam się użerać z tymi wszystkimi formalnościami i zdecydowałem, że skorzystam z pomocy biura nieruchomości, które oferowało nowe domy na sprzedaż Lublin był chętnie wybieranym miastem do zamieszkania i dlatego też liczyłem na szybką sprzedaż tego domu. Miałem świadomość, że pośrednik weźmie ode mnie prowizję, jednak sam nie sprzedałbym domu, ponieważ się na tym kompletnie nie znałem. W biurze podpisałem umowę współpracy i pozostało mi czekać. Zostawiłem pośrednikowi klucze do domu, ażeby potencjalny nabywca mógł go sobie dokładnie obejrzeć. Sądziłem, że dom uda się sprzedać może w ciągu dwóch, do trzech miesięcy, ponieważ przecież to była poważna inwestycja. Kiedy jednak pod koniec tygodnia zadzwonił do mnie pośrednik z informacją, że sprzedał dom, to byłem mocno zszokowany. Żądałem dość wysokiej kwoty za ten dom i znalazł się klient. Od razu pojechałem do biura nieruchomości, gdzie klient już czekał i spisałem z nim umowę sprzedaży domu. Pieniądze od razu przelał mi na konto a ja rozliczyłem się z pośrednikiem z biura nieruchomości.

Wyprowadzka do Berlina okazała się być trafną decyzją. Od razu dostałem zatrudnienie w dużej firmie transportowej i wynająłem sobie mieszkanie na obrzeżach miasta. Żyło mi się dobrze a zarobki miałem na dość wysokim poziomie. Wszystko mi odpowiadało i byłem spełnionym człowiekiem.