Sprawdzona i dokładna myjnia samochodowa

Kierowcy najczęściej myjąc samochód udają się na myjnię bezdotykową. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze, niż myjnie szczotkowe, które mogą zniszczyć nasz lakier. Powinniśmy jednak uważać, bo w myjniach bezdotykowych używana jest agresywna chemia do mycia pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do myjni samochodowej ręcznej, gdzie fachowo umyją i wypolerują nasz pojazd, bez korzystania ze zbyt ostrych środków. Efekt jest tego wart.

Sprawdzona myjnia ręczna

sprawdzona myjnia samochodowa - krakówW myjni ręcznej korzysta się z szamponu do samochodu o neutralnym pH. Dzięki temu lakier nie będzie robił się blady lub matowy. Jeżeli interesuje nas sprawdzona myjnia samochodowa – Kraków to idealne miejsce, by taką poszukać. Jest tam wielu detailerów, którzy wykonują również taka usługę. Do mycia wykorzystuje się ścierki z mikrofibry, dwa wiadra, a także specjalistyczną glinkę przed polerowaniem. W jednym wiadrze jest środek do mycia, w drugim natomiast czysta do woda do spłukiwania. Gdy auto jest umyte, za pomocą glinki poleruje się blachę, dzięki czemu pozbywamy się najdrobniejszych ziarenek piasku, które mogłyby w następnym etapie rysować nasz lakier. Auto można polerować woskiem miękkim lub trwałym – w zależności od życzenia klienta. Korzysta się przy tym z filcowych tarcz, które bardzo dobrze uwydatniają barwę lakieru. Po umyciu warto jest odczekać godzinę przed jazdą, aby powłoka na lakierze miała czas niezbędny do nabrania właściwej twardości. Takie mycie jest warto wykonać szczególnie po zimie, kiedy na blachach mogły pozostać resztki soli drogowej i zanieczyszczeń, które jej towarzyszą. Ochronimy w ten sposób nasze blachy i nie będzie pojawiać się korozja. Ma to duże znaczenie chociażby przy progach samochodu. To one są najbardziej narażone na rdzę. 

Dokładne mycie samochodu jest możliwe tylko przy skorzystaniu z oferty myjni ręcznej. W Krakowie nie jest trudne o fachowców, którzy wykonają dla nas taką usługę. Samochód trzeba umieć fachowo umyć i wypolerować. To samo tyczy się nakładania powłok ochronnych. Mowa o powłoce kwarcowej lub ceramicznej. Są to tak zwane woski twarde, które zabezpieczają nasz lakier na dłuższy czas. W przypadku powłoki kwarcowej można mówić nawet o okresie do pięciu lat od nałożenia, jeśli będziemy właściwie ją pielęgnować.