Sposób na przechowywanie zabawek

Mojemu dziecku staram się nie odmawiać zabawek. Za moich czasów nie było aż tak wielkiego wyboru względem maskotek, lalek czy innego typu zabawek dlatego chcę, by mojemu dziecku ich nie zabrakło. Oczywiście duża ilość zabawek wiąże się niestety z problemem z ich przechowywaniem.

Estetyczne skrzynie na zabawki

biała skrzynia na zabawkiMoja córka uwielbia nowe zabawki, jak chyba każdy dzieciak, jednak od zawsze uczyłam ją tego, aby szanowała nie tylko nowe zabawki, ale wszystkie, które posiada i na szczęście udało mi się osiągnąć mój cel. Moja córka bowiem bawi się wszystkimi zabawkami, często nawet jednocześnie co czasami wprawia mnie w zdziwienie i podziw dla dziecięcej kreatywności. Problem jednak pojawił się wówczas, kiedy na półkach zbrakło miejsca na przechowywanie zabawek mojej córki. O ile pluszaki można było z łatwością na nich upchać o tyle z lalkami i innymi, drobniejszymi zabawkami sprawa nie wyglądała już tak prosto. Zaczęłam szukać oczywiście rozwiązania tego problemu, które okazało się łatwiejsze niż myślałam. Biała skrzynia na zabawki, którą znalazłam w internecie zdołała pomieścić wszystkie zabaweczki mojej córki, a i wciąż zostało w niej sporo miejsca. Ogromną zaletą tej skrzynki były kółeczka dzięki którym znacznie łatwiej było wszystkie posprzątać po zabawie. Skrzynka też prezentowała się niezwykle estetycznie i z wdziękiem dopasowała się do wystroju pokoiku mojej córeczki. Od momentu w którym córka ma skrzynkę w jej pokoju zawsze panuje doskonały porządek. Wierzę w to, że ta skrzynka spełni jeszcze jedną ważną rolę, a mianowicie nauczy moją córkę organizowania swoich rzeczy. Jest to niezwykle istotne, bowiem umiejętność ta pomoże w przyszłości mojej córce na instynktowne pilnowanie porządku. Co ciekawe, moja córka zaczęła używać skrzyneczki nie tylko w roli pudełka na zabawki, ale też często robiła z niej domek dla swoich lalek. Jak wspominałam, czasami jej kreatywność bywa naprawdę godna podziwu dla mnie, jako dla jej mamy. 

Skrzynka, którą zakupiłam mojej córce spodobała mi się tak bardzo, że postanowiłam kupić jeszcze jedną do siebie do sypialni. Pomyślałam, że mogłabym w niej schować poduszki, które za dnia zawsze zdobią moje łóżko, lecz w nocy nie mam co w nimi zrobić ponieważ staram się spać na płasko. Skrzynka doskonale spełniła swoje zadanie, ponieważ zarówno pomieściła ozdobne poduszki, jak i też ślicznie wyglądała.