Sportowe smycze i obroże dla psów

Wiele naszych psów ma ukryte talenty, o których nie zdajemy sobie nawet sprawy. Niektóre rasy słyną z wyjątkowo rozwiniętych nosów i umiejętności tropiących. Inne to prawdziwe maszyny do biegania. A są przecież też takie, które kochają wspólne skakanie i gonienie za piłką. Różne psy i różne umiejętności. Psi sportowcy to wielki potencjał, ale również wielka odpowiedzialność. Takie zwierzęta potrzebują ruchu i pracy. Inaczej mogą zbytnio się nudzić.

Smycz i obroża dla psiego sportowca

smycze i obroże dla psówKażdy właściciel psa wie, że codzienna i wspólna rutyna musi obfitować w różnego rodzaju zabawy i wspólne spędzanie czasu. Spacer na krótkiej smyczy to nie wszystko. Potrzebny jest tor przeszkód, las, węszenie i skakanie. Wszyscy wiemy ile czasu zajmuje wymyślane coraz to nowych zabaw. A jedną z najczęściej wybieranych, wspólnych aktywności jest bieganie. Proste bieganie przełajowe po lasach i ścieżkach w parku pomaga rozładować wzbierającą energię, ale przy tym również pozwala właścicielom na pracę nad własnym ciałem. Niezwykle popularny sport, gdy mając koło siebie swojego psa wspólnie pokonujemy trasę. Ważne jest wtedy to, aby mieć sportowe smycze i obroże dla psów. To dzięki amortyzatorom, które wplecione są w materiał smyczy, pies nie zrobi nam krzywdy wyrywając się zbytnio do przodu. Z drugiej strony obroża musi być wystarczająco wytrzymała i wygodna, aby w pełnym biegu nie obcierała karku psa. Wszystko musi współpracować dla naszego wspólnego komfortu. Każde szarpnięcie psa może się przecież skończyć upadkiem. Dlatego sportowe modele wyposażone są w specjalne gumy amortyzujące napięcie. A nawet obroża często składa się z dodatkowych szelek i kilku pasków, które ograniczają obciążenie napiętej smyczy i minimalizują ryzyko obcierania skóry. Wszystko dla wygody i bezpieczeństwa w trakcie biegania.

Wspólne spędzanie czasu, zabawy i sport to świetna okazja do stworzenia tak ważnej nici porozumienia z naszym psem. Mamy szansę naprawdę go poznać, a on zaczyna rozumieć nasze słowa. W takich sytuacjach właśnie zaczynamy rozpoznawać sygnały jego ciała i to co chce nam przekazać. A sam sport pozwoli psu rozładować emocje i znaleźć ujście wzbierającej w nim energii. W domu będzie dzięki temu znacznie spokojniejszy i mniej problematyczny. Dodatkowa praca i wspólna zabawa to recepta na wiele problemów.