Sportowe czujniki tętna dla aktywnych

Sportowcy często używają bardziej wyspecjalizowanych urządzeń niż zegarki sportowe podczas treningu, głównie ze względu na większą precyzję oraz ilość danych, jakie owe urządzenia mierzą. Biegacze oraz zawodnicy wielobojów szczególnie często potrzebują takich urządzeń, gdyż okazuje się iż aplikacje w standardowych zegarkach sportowych są niewystarczające, i zbyt mało dokładne.

Najlepsze czujniki tętna dla sportowców

dobry czujnik tętna garminCzujniki tętna, jak sugeruje nazwa, mierzą puls zawodnika podczas ćwiczeń, aczkolwiek nie jest to jedyne ich zadanie. Mogą bowiem być używane do pomiarów wielu odmiennych parametrów treningu, czasem całkowicie niezwiązanych ze stanem zdrowia zawodnika. Czujniki mierzą tętno, temperaturę i szybkość oddechu zawodnika, ale również nachylenie płaszczyzny którą w danej chwili zawodnik pokonuje, czas kontaktu stopy z nawierzchnią czy bieżnią, a także długość kroków podczas ćwiczeń. Wszystkie te dane umożliwiają niesamowite sprecyzowanie treningu, oraz dopasowanie wszystkich jego części tak, by mógł być on jak najbardziej optymalny do potrzeb zawodnika. Jednym z najlepszych urządzeń tego typu jest bardzo dobry czujnik tętna Garmin, wykorzystywany zarówno przez sportowców jak i przez instruktorów rehabilitacji i trenerów osobistych. Nie tylko należy do najdokładniejszych sportowych urządzeń pomiarowych, ale również do najprostszych w obsłudze. Jego interfejs jest tak samo prosty jak we wszystkich elektronicznych urządzeniach Garmina, a z racji iż nie ma ono zbyt wielu różnych aplikacji o odmiennym działaniu, sterowanie pomiarami jest wygodne i bardzo proste, dzięki czemu jest to urządzenie przyjazne dla nowych, niezaznajomionych ze sportową elektroniką użytkowników.

Może ono łączyć się z większością pozostałych urządzeń wielozadaniowych od Garmina, w celu połączenia gromadzenia danych dotyczących treningu, lub działać całkowicie autonomicznie. Wyglądem przypomina mały zegarek sportowy, aczkolwiek nie posiada dużego wyświetlacza, mając zamiast tego diody, wskazujące na działanie, lub wyłączenie, urządzenia. Jest bardzo komfortowy i lekki, a większość posiadaczy nie zauważa zupełnie jego obecności w trakcie treningu, z racji niewielkiej wagi i rozmiarów nie przeszkadzających w wykonywaniu jakiegokolwiek ćwiczenia.