Ściągacze do otuliny przewodów

Każdy doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że nawet najlepszy sprzęt nie wykona za nas pracy, potrzebne są umiejętności, których nie da się zastąpić. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli znamy się na swojej pracy, to możemy zainwestować w urządzenia, które nam ją ułatwią, przez co będzie efektywniejsi.

Ściągacze materiałów izolacyjnych

Ściągacz izolacjiEkwipunek elektryka nie jest zbyt okazały. Zazwyczaj w jego skład wchodzi kilka śrubokrętów, miernik napięcia, próbówki i różnego rodzaju materiały izolacyjne. Wyżej wymienione urządzenia należą do absolutnego minimum, jakie powinien mieć każdy elektryk. Niemniej jednak warto wyposażyć się w dodatkowe urządzenia, które ułatwią pracę. Bardzo dobrym uzupełnieniem tego zestawu jest ściągacz izolacji. Jest to niewielkie urządzenie, przypominające na pierwszy rzut oka kombinerki, służące do zdejmowania izolacji z przewodów elektrycznych. W ten sposób łączenie ze sobą dwóch przewodów jest znacznie łatwiejsze. Ściągacz pozwala zdjąć izolację z przewodów o różnej grubości, dzięki temu wystarczy nam jedna sztuka. Działanie tego urządzenia jest bardzo proste. Po włożeniu przewodu w ściągacz, ściskamy urządzenie tak aby przeciąć zewnętrzną izolację przewodu, a następnie płynnym ruchem ciągniemy za przewód. W ten sposób z łatwością usuniemy izolację z przewodu, ale nie uszkodzimy żyły przewodu. Jest to dużo wygodniejsze, niż zdejmowanie izolacji na przykład przy pomocy noża.

Taki ściągacz możemy kupić w większości sklepów budowlanych. Możemy także zamówić taki ściągacz za pośrednictwem internetu ze sklepu internetowego. W przedziale cenowych od trzydziestu do stu złotych, możemy kupić ściągacz, który posłuży nam bardzo długo. Oczywiście jeśli będziemy z niego korzystać zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem.