Sanatorium w Ciechocinku

 

Osoby starsze najczęściej potrzebują stałej opieki medycznej i dostępu do leków. Z wiekiem coraz mniej się ruszamy, a to ma destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie, dlatego choć krótki pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym będzie miał dobry wpływ na stan fizyczny.

Jakie choroby są leczone w sanatorium ciechocińskim?

ciechocinek sanatoria mapaKażdy senior chociaż raz w roku powinien pojechać na zorganizowany pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym. W całym kraju znajduje się kilkanaście sanatoriów leczących ludzi starszych z różnych dolegliwości bólowych. Jeżeli wybieramy Ciechocinek sanatoria mapa będzie nam niezbędna, aby się nie zgubić, gdyż to jest duży kompleks budynków. Znajduje się tam duży basen, siłownia dla seniorów, sala gimnastyczna i wiele gabinetów do przeprowadzania kąpieli leczniczych. Do Ciechocinka przyjeżdżają pacjenci z chorobami układu oddechowego, kostnego i z problemami sercowymi. Sanatorium w tym mieście, jako jedno z nielicznych przeprowadza kąpiele borowinowe, solankowe, perełkowe, czy ozonowe. Pacjenci po tych zabiegach czują się jak nowo narodzeni. Seniorzy, którzy cierpią na astmę, czy inne poważne schorzenia oddechowe, są poddawani inhalacji solankowej. Wszystkie zajęcia i ćwiczenia, odbywają się w ramach wybranego turnusu i są realizowane trzy razy dziennie, rano, popołudniu i wieczorem. Seniorzy, którzy tu przyjeżdżają, mają zakwaterowanie w komfortowych dwuosobowych pokojach wyposażonych we własne łazienki i mają zapewnione wyżywienie. Turnusy w Ciechocinku trwają od siedmiu do nawet czternastu dni.

W Ciechocinku jest bardzo duże sanatorium, w skład którego wchodzi aż sześć niezbędnych obiektów, w których łatwo się zgubić, dlatego niektórzy pacjenci otrzymują mapy od personelu. Seniorzy w trakcie pobytu są pod stałą opieką lekarzy.