Samodzielnie poleruję swój samochód specjalną pastą

Nie każdy potrafi i chce samodzielnie wypolerować lakier w swoim samochodzie. Jest to na pewno zadanie wymagające wzorowej precyzji i ogromnej cierpliwości. Ja robię to w swoim garażu samodzielnie. Nauczyłem się tego ładnych parę lat temu. Pomagałem kiedyś w pewnym warsztacie samochodowym i dorabiałem w ten sposób w wakacje. To było dawno temu, ale czego się nauczyłem tego nie zapomniałem. Dobra pasta do polerowania to najważniejszy element w tym średnio skomplikowanym zadaniu.

Pastę polerską dobieramy do twardości lakieru

skuteczne pasty polerskieJeszcze raz podkreślę – za samodzielne polerowanie lakieru można się wziąć tylko wówczas, kiedy ma się na ten temat odpowiednią wiedzę. Bo to naprawdę nie jest takie proste jak może to wyglądać na filmach poradnikowych. W każdym razie można tą wiedzę właśnie dzięki takim poradnikom nabyć. No to przejdźmy do rzeczy. Najpierw zaczynamy od dokładnego umycia lakieru. Trzeba do zrobić z użyciem aktywnej piany i środków odtłuszczających. Bardzo ważne jest to, żeby do mycia przyłożyć się wyjątkowo solidnie. Następnie należy zakupić odpowiednio skuteczne pasty polerskie w różnych wersjach. Polerowanie to nie będzie działanie jednokrotne. Robimy to de facto minimum dwukrotnie, ponieważ najpierw polerujemy pastą twardszą a potem używamy w tym celu pasty kończącej. Polerowanie można robić ręcznie za pomocą odpowiednich gąbek. Gąbki mają różne kolory, ponieważ określają one ich twardość. Twardszej gąbki używamy do polerowania pierwszego, a do drugiego używamy gąbki miększej. Warto zaopatrzyć się we własną polerkę, czyli maszynkę polerską. To jest w zasadzie konieczność, ponieważ polerowanie ręczne całego samochodu wykończyłoby fizycznie nawet największego twardziela. Dlatego trzeba się koniecznie zaopatrzyć w urządzenie do tego przeznaczone. Najprostsza polerka to koszt kilkuset złotych.

Najważniejsze jest to, żeby się nie poddać na początku pracy polerskiej. Potem to już pójdzie wszystko automatycznie, ale początki są najtrudniejsze. Nauczyłem się polerowania od najlepszych i dzisiaj potrafię to robić samodzielnie, ale za każdym razem prace zajmują mi praktycznie cały weekend. Bo tyle trzeba realnie na to poświęcić, żeby osiągnąć na prawdę przyjemny dla oka efekt. A polerowanie powinno sprawić, że lakier będzie wyglądał jak lustro.