Samochód dla dziecka

W teorii każdy chłopiec kocha samochody, w praktyce dziewczynki również chętnie się nimi bawią. Dawniej dostępne były wyłącznie modele drewniane, które zresztą wracają do łask, z czasem pojawiły się auta metalowe i plastikowe. Dziś ich wybór jest ogromny.

Rodzaje aut dla dzieci

auto dla dzieciPierwsza zabawka dla chłopca? Samochód rzecz jasna. Im większy, tym lepiej. Popularne są akumulatorowe pojazdy w wersji dla chłopców i dziewczynek, w których dziecko może jeździć w trakcie spaceru. Czasem w hipermarketach jest możliwość ich wypożyczenia za opłatą na kilkanaście minut. W pokoju dziecka jednak, zwłaszcza u chłopca, ilość małych samochodzików może być ogromna. Czasem liczy się je w setkach egzemplarzy. Idealne auto dla dziecka jest trwałe, nie daje się szybko zepsuć i pozwala na nieograniczone możliwości zabawy (w tym przypadku dziecięca wyobraźnia nie zna granic). Czasem lepiej zapłacić trochę więcej za zabawkę, niż kupić taką, która po kilku minutach użytkowania rozpadnie się w małych rączkach (a wtedy płacz i krzyk ze strony kilkulatka gwarantowany). Dobrej jakości są zwłaszcza auta metalowe. Najmłodsi bardzo lubią je zresztą kolekcjonować. Im większa ich ilość, tym bardziej uzasadniona potrzeba zakupu specjalnego garażu (np. kilkupiętrowego). Wielu chłopców marzy również o specjalnych torach wyścigowych na baterię, w których samochodziki potrafią osiągnąć zawrotne prędkości. Auto dla dzieci przyda się też w piaskownicy. Tu sprawdzi się zwłaszcza koparka, którą będzie można przerzucać piach lub wozić kamienie. Większe egzemplarze sprawdzą się również do transportu liści lub szyszek.

Chyba w każdym dziecięcym pokoju znajdzie się choć jedno auto. W pewnym wieku chętniej bawią się nimi chłopcy, jednak dziewczynki też z ochotą po nie sięgają. Dziś zresztą wiele sklepów ma w swojej ofercie modele samochodów dla obu płci. Kupić można choćby lalki prowadzące stylowy pojazd.