Sala na wesele w malowniczym dworku

Moi rodzice dostali w ubiegłym roku w spadku piękny dworek, który funkcjonuje jako restauracja z hotelem. Poprzedni właściciele byli bardzo przywiązani do tradycji i raczej nie byli zwolennikami wprowadzania zmiana w swojej działalności. Z tego też względu interes w ogóle nie wykorzystywał swojego potencjału. Postanowiliśmy z rodzicami to zmienić i wprowadziliśmy kilka kluczowych pomysłów. 

Zwiększone obroty dzięki sali weselnej

sala weselnaMoja ciocia była właścicielką pięknego dworku, mieszczącego się nad jeziorem, w którym prowadziła wraz ze swoją przyjaciółką, restauracje i hotel. W zeszłym roku zmienili się niespodziewanie właściciele tego interesu, a zostali nimi moi rodzice. Okazało się, że poprzedni zarządcy nie byli skorzy do wprowadzania zmian w funkcjonowaniu dworku. Górę wzięło przywiązanie do tradycji. Postanowiliśmy to z rodzicami zmienić i maksymalnie wykorzystać potencjał pięknego budynku. Kiedy pierwszy raz weszłam do restauracji w dworku, od razu nasunęła mi się myśl, że powinna tu się znajdować sala weselna, gdyż warunki były do tego idealne. Restauracja zajmowała stanowczo za dużo przestrzeni. Po usunięciu większości stołów i niepotrzebnych mebli okazało się, że mamy sporych rozmiarów przestrzeń do wykorzystania. Zorganizowanie sali weselnej z prawdziwego zdarzenia, z odpowiednim nagłośnieniem oraz miejscem dla orkiestry, było pierwszym zadaniem, którego się podjęliśmy. Pierwszym i najważniejszym, bo dzięki temu zyskaliśmy ogromną rzeszę klientów. Remont ukończyliśmy na wiosnę ubiegłego rok i już od czerwca do końca września mieliśmy zapełnione wszystkie weekendy weselami. W tym roku jest bardzo podobnie. Już teraz, pomimo tego, że mamy dopiero marzec, nie ma już możliwości wynajęcia sali przez cały okres wakacyjny. Dzięki obrotom wygenerowanym przez wesela mogliśmy zainwestować w kolejne ulepszenia i remonty, co pozwala na dalszy rozwój.

Od nieco ponad roku moi rodzice są właścicielami pięknego dworku z restauracją, położonego w malowniczej okolicy. Od razu po przejęciu interesu pomogłam rodzicom wprowadzić kilka kluczowych zmian, które mocno zwiększyły obroty. Taką kluczową było zamienienie restauracji w sale weselną. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę i znacznie zwiększył ilość odwiedzających nas gości.