Rozważania przed zakupem falownika

Możemy dokładnie wiedzieć, czego szukamy w falowniku klasy przemysłowej. Jednak upewnienie się, że dostawca falowników modułowych oferuje to, czego potrzebujemy, często wiąże się z zadawaniem kilku konkretnych pytań. Jeśli kupujesz od dostawcy po raz pierwszy, poniżej znajduje się pięć pytań, które możemy zadać, aby upewnić się, że wybrałeś dostawcę odpowiedniego do swoich potrzeb. Ile falowników może pomieścić nasze podwozie?

Co trzeba wiedzieć przed zakupem falownika?

falownikiJeśli obecnie potrzebujemy więcej niż jednego falownika lub spodziewasz się wielu jednostek w najbliższej przyszłości, musimy wiedzieć, ile falowników mieści się w obudowie. Obudowa z wieloma inwerterami może pomieścić zaledwie dwie jednostki i tyle, ile potrzeba, jeśli obudowa jest zaprojektowana na zamówienie. Czy dostosowujecie inwerter / obudowę? Jest jeden niezawodny sposób na uzyskanie falowników i obudowy, które spełniają nasze wymagania: możemy je zaprojektować na zamówienie. Zwykle nie otrzymujemy dostosowań, gdy kupujesz od dostawcy. Jeśli uważasz, że możemy potrzebować niestandardowych produktów, porozmawiaj bezpośrednio z producentem. Czy falowniki można wymieniać podczas pracy w obudowie? Po wyjęciu jednostki z podwozia wyłączenie obudowy w celu wymiany sprzętu zmniejsza produktywność. Z tego powodu dostawca falowników modułowych często projektuje falowniki i obudowy tak, aby można je było wymieniać na gorąco, gdy ta ostatnia jest uruchomiona. Jakie certyfikaty posiadają falowniki? Falowniki mogą posiadać wiele różnych certyfikatów. Jednak najczęściej wymagane są trzy certyfikaty: NEBS poziom 3, RoHS i TUV-TL9000. Przed zakupem od dostawcy falowników modułowych należy zapytać, czy może on dostarczyć wymagane certyfikaty produktu. Jakie aplikacje inwerterowe są naszą specjalnością? Dostawca falowników modułowych mógłby specjalizować się w dostarczaniu jednego z wielu typów falowników, takich jak falowniki wojskowe, morskie, przemysłowe, sieciowe i wiele innych. Idealnie byłoby, gdybyśmy potrzebował dostawcy, który specjalizuje się w konkretnym typie jednostki, którego potrzebujemy, jednocześnie zachowując możliwość wykonania niestandardowego falownika spełniającego nasze unikalne wymagania.

Zadanie pięciu powyższych pytań pomoże nam dowiedzieć się, czy dostawca falowników modułowych jest w stanie spełnić nasze potrzeby. Jeśli znajdziemy dostawcę, który nie oferuje tego, czego potrzebujemy, nie daj się wciągnąć w kupowanie produktu, który nie oferuje wszystkich potrzebnych funkcji. Zamiast tego skontaktuj się z doświadczonym producentem inwerterów modułowych z magazynu i niestandardowych, aby omówić swoje wymagania.