Rolowane wjazdy do garaży

Kiedy rozważamy zakup garażu, interesować nas powinien nie jedynie zakup samego budynku, ale również to, w jaki sposób zorganizujemy tam drzwi. Nikt z nas nie chce bowiem tracić mnóstwa czasu na otwieranie licznych zamków i kłódek, z drugiej strony często szkoda jest nam miejsca koniecznego na to, aby można było otwierać szerokie, podwójne drzwi wjazdowe. Szczęśliwie istnieje inne rozwiązanie, które zaoszczędzi tak czas jak i pieniądze.

Brama rolowana do garażu

bramy rolowaneTaka brama ma same zalety w porównaniu z  tradycyjnymi, posiadającymi typowe dwudzielne drzwi, kłódki i zamki, a również irytujące zabezpieczenia po wewnętrznej części. Od tych zabezpieczeń może zacznijmy, otóż jeżeli drzwi są zamknięte mają one utrzymywać je w jednym miejscu, podobnie po otwarciu drzwi, w domyśle mają zapobiec zdarzeniom takie jak uszkodzenie samochodu z powodu uderzenia bramą garażową na przykład w wyniku działania podmuchu wiatru. Wymagają one żmudnego zamykania, co powoduje, ze często wyjeżdżając z garażu czy w nim parkując jesteśmy zirytowani i brudni. Tych wszystkich negatywnych cech nie posiadają bramy rolowane. Po pierwsze, jeżeli będziemy z nich korzystać nie będzie już żadnego szarpania z niesforną kłódką czy nieposłusznymi zabezpieczeniami. Zaoszczędzimy cenne miejsce na podwórku, ponieważ nie będziemy potrzebowali planować przestrzeni w taki sposób, aby zmieściły się w niej otwierające się drzwi. W zasadzie aby wjechać do garażu nie będziemy czasem nawet musieli opuszczać pojazdu, jeżeli zdecydujemy się na wybór takiej bramy, która będzie obsługiwana na pilota. Mniej czasu również poświęcimy na utrzymanie wjazdu w schludnym stanie, ponieważ ten rodzaj bramy nie wymaga tak częstego malowania i sprzątania. Generalnie jeżeli tylko mamy możliwość skorzystać z tego rozwiązania, z całą pewnością warto.

Zamykanie i zabezpieczanie naszego dobytku przed kradzieżą, to kwestia, której wiele osób poświęca sporo uwagi. Podpisujemy umowy na ubezpieczenia majątku, stosujemy różne rodzaje zamków, tak w domu jak i garażu, a potem często odczuwamy irytację i zdenerwowanie z powodu czasu straconego na otwieranie tych wszystkich zabezpieczeń, które przecież sami zamontowaliśmy. Nie da się przecież ukryć, że chroniczny brak czasu stanowi kwestię, która doskwiera praktycznie każdemu.