Rodzaje promienników gazowych ceramicznych

Grono osób używających w swoich domach lub przedsiębiorstwach promienników gazowych z roku na rok rośnie. Dzieje się tak dlatego, że tego rodzaju technika grzewcza jest opłacalna, wydajna i przyjazna dla środowiska. Nie emituje dymu, nie wymaga też usuwania popiołu. Pozwala więc zaoszczędzić czas, a w dłuższej perspektywie, również i pieniądze.

Jak grzeją promienniki gazowe?

dobre promienniki gazowe ceramiczneBy zrozumieć, w jaki sposób działają promienniki gazowe, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się temu, w jaki sposób działa tradycyjny system grzewczy. W ich przypadku ciepło emitują kaloryfery, a cząstki energii unoszą się pod strop (ten ruch powietrza można zauważyć, jeśli nad grzejnikiem zawieszona jest firanka – gdy kaloryfery będą ciepłe, zasłona będzie się charakterystycznie ruszać). A zatem w tym przypadku najcieplej jest pod sufitem, a więc tam, gdzie nikt się nie porusza, nie odpoczywa i nie śpi. Innymi słowy, gorącego powietrza najwięcej jest tam, gdzie nie jest potrzebne. A zatem tradycyjne techniki grzewcze w wielu przypadkach generują straty energii. Sytuacja zupełnie inaczej wygląda w przypadku zastosowania innych technik grzewczych. Dla przykładu warto rozważyć, jak sytuacja ma się w przypadku, gdy używa się dobre promienniki gazowe ceramiczne. To urządzenie pozwala na równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Powietrze nie jest w żaden sposób wdmuchiwane, a więc wraz z nim nie unoszą się drobinki kurzu (mogą powodować zaostrzenie pulmonologicznych chorób przewlekłych, np. astmy). Energia w przypadku promienników gazowych koncentruje się w miejscu, w którym przebywają ludzie. Co więcej, ciepło pochłaniają również: podłoga, ściany i przedmioty codziennego użytku. Promienniki gazowe ceramiczne używa się w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, biurach, obiektach handlowych, magazynach. Sprawdzają się zatem do ogrzania każdego rodzaju pomieszczeń. Nie trzeba obawiać się również o bezpieczeństwo, bo zostały zaprojektowane z zachowaniem wszelkich norm. Wyglądają ponadto bardzo estetycznie.

Rosnące zagrożenie wynikające z bardzo złej jakości powietrza, do czego przyczynia się ogrzewanie tradycyjne, generuje potrzebę tworzenia alternatywnych źródeł ciepła. Te stają się coraz popularniejsze. Wśród nich znajdują się dobre promienniki gazowe ceramiczne, szczególnie polecane alergikom oraz osobom cierpiącym z powodu chorób płuc.