Rodzaje nowoczesnych świetlików z poliwęglanu

Budowa i projektowanie przestrzeni dachowej często wymaga utworzenia prześwitu, który pozwoli na wpadanie promieni słonecznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku poddaszy, które są zamieszkane lub innych pomieszczeń pod dachem, w których na przykład pracują mieszkańcy. Nowoczesna technologia pozwala na wybudowanie świetlika dachowego, który będzie mógł być niezwykle wytrzymały i lekki. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu poliwęglanu komorowego.

Świetliki dachowe w domach oraz firmach

świetliki z poliwęglanuNowoczesne poliwęglanowe świetliki są w dużej bardzo popularne w zakładach produkcyjnych oraz halach magazynowych. Dzięki temu, że świetlik dachowy zastępuje brak okien, do pomieszczeń firmowych może wpadać duża ilość światła. Dzięki swojej elastyczności świetliki dachowe mogą być stosowane na budynkach o różnej charakterystyce. Dachowe świetliki z poliwęglanu mogą być wykonane w sposób łukowy, pasmowy, płaski czy piramidowy. Jednak największą popularnością ciszy się typ łukowy, który pozwala połączyć praktyczność rozwiązania z estetycznym wyglądem. Dzięki temu, że całość jest poddana procesowi termoizolacji, świetlik dachowy zapewnia szczelność o każdej porze roku. Podczas montażu świetlika stosuje się opierzenie oraz uszczelnienie, które gwarantuje nieprzepuszczalność cieplną i brak wychładzania pomieszczeń. Świetliki dachowe o różnych kształtach są popularnym elementem architektury domów jednorodzinnych. Dzięki ich zastosowaniu, mamy możliwość doświetlenia nieużywanego poddasza i przerobienia go na miejsce mieszkalne lub przeznaczone do pracy. Oprócz świetlików łukowych, sporym zainteresowaniem cieszą się ich wersje piramidowe, które mogą dobrze współgrać z każdą nowoczesną architekturą. Lekka konstrukcja z profili aluminiowych zapewnia szybkość montażu na nowo powstałym lub już wykończonym domu.

Świetliki dachowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zwiększyć ilość światła w swoim domu, a liczba zamontowanych okien nie wystarcza do tego, aby wystarczająco naświetlić cały dom. Dzięki poliwęglanowym konstrukcjom całość jest niezwykle wytrzymała na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Świetlikom niestraszna jest zarówno duża śnieżyca, jak i gwałtowne gradobicie. Poliwęglan jest także odporny na działanie promieni UV.