Pyszny sok z pomarańczy

Każdy kto dba o swoje zdrowie z pewnością wie jak ważne są owoce i warzywa w diecie. Zalecane jest dzienne spożywanie pięciu porcji tychże produktów, ale możne je przyjmować pod różnymi postaciami, co znacznie ułatwia ich przyjęcie.

Jakie soki można robić z owoców?

sok z pomarańczy i jabłekW każdym owocu i warzywie znajduje się spora dawka witaminy C, która jest wrażliwa na działanie wysokich temperatur. Zatem poddawanie ich obróbce termicznej będzie negatywnie wpływać na ich skład. Najlepiej jest je spożywać na surowo w całości, choć czasem może to być trudne w realizacji. Dlatego też dobrym pomysłem są soki, które mogą się składać z dowolnej ilości składników. Pijąc szklankę soku nie czujemy ile w nim jest owoców czy warzyw, zatem to świetny sposób na ich przemycenie w diecie. Jednym z lepszych jest sok z pomarańczy i jabłek, który jest bogaty w witaminę C, A i E. Ponadto zawiera mnóstwo błonnika pomagającego w trawieniu. Jabłka działają oczyszczająco na organizm, a pomarańcza wprowadza w doskonały nastrój, zatem jest to idealny duet. Soki możemy pić jako uzupełnienie diety lub jako alternatywa dla wody, ponieważ świetnie nawadniają, a przy okazji dostarczają cenne witaminy i minerały. Możemy je kupić w sklepach w kartonach lub szklanych butelkach, ale także można je samodzielnie przygotować w domu, gdyż jest to proste zadanie. Wystarczy posiadać sokowirówkę, blender czy wyciskarkę wolnoobrotową, która w ciągu kilku chwil przygotuje dla nas pyszny u zdrowy sok. Jabłka i pomarańcze  można łączyć niemalże z każdymi owocami.

Picie soków jest doskonałym sposobem na zapewnienie sobie zdrowia, zwłaszcza jeżeli robimy to regularnie. Poza sokiem pomarańczowo – jabłkowym, możemy pić soki jabłkowe, wieloowocowe czy wymieszane z warzywami. Z pewnością nasze dzieci je pokochają.