Przewaga jednorazowych sztućców drewnianych

Od zawsze jednorazowe sztućce, talerze i kubki są nieodłącznym widokiem wielu prywatnych imprez lub wspólnego grillowania. Niestety zazwyczaj są one wyprodukowane ze szkodliwego plastiku, który negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Na szczęście świadomość ludzi oraz producentów się zmienia. Zgodnie z prawem za niedługo sprzedaż jednorazówek plastikowych będzie zakazana. Jeżeli ich zabraknie jaką będziemy mieli alternatywę?

Wykorzystanie drewna do produkcji sztućców

sztućce drewniane jednorazowe ekologiczneWielu z nas zastanawia się czym zastąpić plastik – zwłaszcza jeżeli jesteśmy właścicielami różnych barów. Na rynku dostępne są coraz nowsze rozwiązania, a technologia produkcji pozwala na stworzenie przyjaznych dla środowiska naczyń jednorazowych. Jednym z tych rodzajów są sztućce drewniane jednorazowe ekologiczne, które cieszą się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na to, że są w pełni biodegradowalne – w przyrodzie rozkładają się dużo szybciej. Drewno jest świetną alternatywą dla plastiku. Najczęściej są one wytworzone z drewna brzozowego. Są one jednorazowe przez co nie musimy martwić się o dodatkowe miejsce do przechowywania czystych i raz użytych sztućców oraz szukać rozwiązań jak skutecznie je umyć. W takich miejscach jak bary szybkiej obsługi, food trucki lub innych punktach gdzie wydaje się żywność niedopuszczalne jest używanie sztućców wielokrotnego użytku, dlatego te wykonane z drewna mogą stanowić doskonałą alternatywę. Wiele osób zastanawia się czy zmieniają one smak spożywanych potraw – otóż nie wpływają one w żadnym stopniu na nasze doznania smakowe. Większość ludzi, którzy już je wypróbowali twierdzą wręcz, że jedzenie o wiele lepiej smakuje niż te konsumowane przy pomocy plastikowych sztućców. Podczas jedzenia nie trzeba się również martwić, że ulegną uszkodzeniu – są one zdecydowanie mniej wrażliwe na ukruszenia lub złamania. Lepiej leżą w dłoniach, ponieważ są mniej śliskie, dzięki czemu łatwiej jest nam pobierać porcje potraw.

Wybór sztućców wykonanych z drewna pozwala w pewnym stopniu chronić naszą planetę, ponieważ rozkładają się one szybciej niż plastik i przede wszystkim bez wyrządzania szkód. Są one doskonałym wyborem dla osób, które mają wysoką świadomość ekologiczną. Świetnie prezentują się w lokalach, ale również na rodzinnych imprezach. Warto wybierać takie, które posiadają atest. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że są one bezpieczne w użytkowaniu i wykonane z naturalnych materiałów.