Przepychanie rur pod ciśnieniem

 

Przepychanie rur pod ciśnieniem jest metodą którą jest bardzo dobra, gdy dojdzie do ich zapchania. Prawidłowo wykonana instalacja kanalizacyjna z odpowiednimi spadkami nigdy nie powinna się zapychać, ale niestety w niektórych sytuacjach powstają zatory i uniemożliwiają one korzystanie z domowych urządzeń sanitarnych. Wtedy też musimy użyć odpowiednich metody, które pozwolą na oczyszczenie rur albo wezwać profesjonalne pogotowie kanalizacyjne.

Metoda mechaniczna czy ciśnieniowa?

Udrażnianie Rur WrocławKiedy wezwiemy pogotowie hydrauliczne, ponieważ nie jesteśmy w stanie samemu poradzić sobie z zatorami w rurach, to specjaliści użyją odpowiedniego sprzętu, aby udrożnić rury za pomocą metody mechanicznej lub ciśnieniowej. Metoda ciśnieniowego czyszczenia rur polega na tym, że używamy wtedy specjalistycznego sprzętu. Najczęściej używa się wtedy maszyny, która wyposażona jest w Wuko. Najczęściej taki sprzęt zamontowany jest na samochodach dostawczych, ponieważ generują one znacznie niższe koszty eksploatacyjne niż inne pojazdy i bez problemu mogą wjechać na tereny, gdzie są ograniczone drogi. Maszyna taka będzie wtłaczać do kanalizacji strumień wody o bardzo wysokim ciśnieniu, dzięki czemu zostają wypłukane wszystkie zanieczyszczenia. Następnie wszystkie odpady zostaną umieszczone w specjalnej studni rewizyjnej. Jest to najskuteczniejsza technika, którą wykorzystuje się do udrażniania rur. W ten sposób będziemy mogli usunąć zatory, które powstały z tłuszczu albo skamieniałości lub innych odpadów uniemożliwiających przepłynięcie odpadów. Firmy wodno-kanalizacyjne bardzo często oferują profesjonalne udrażnianie rur Wrocław to miasto, na którego terenie możemy użyć metody hydrodynamicznej albo mechanicznej. Możemy również wykorzystać metodę bakteriologiczną, która polega na tym, że do pionów łazienkowych i kuchennych wprowadza się specjalne szczepy bakterii.

Zadaniem tych bakterii jest spowodowanie, aby cały osad znajdujący się na ściankach przewodów instalacyjnych został usunięty i po upływie odpowiedniego czasu szykujemy wodą pod ciśnieniem albo też stosujemy sprężyny elektryczne. W przypadku kanalizacji zewnętrznych dobrze jest wykorzystać metodę Wuko, natomiast w przypadku kanalizacji wewnętrznych możemy korzystać z rur sprężyn elektrycznych, do których możemy dopasować odpowiednią końcówkę.