Przegubowa szlifierka do gipsu

Z wykańczaniem wnętrz, niezależnie od ich przeznaczenia, wiąże się wykonywanie tynków i gładzi gipsowych. Po ich nałożeniu nawet przez bardzo wprawionego fachowca, na powierzchni ścian i sufitów pozostają nierówności. Przed malowaniem, płaszczyzny wymagają odpowiedniej obróbki i zeszlifowania niedoskonałości. Finalnym efektem tak trudnego zadania jakim jest szlifowanie, jest idealnie przygotowana do dalszych prac ściana.

Szlifierki przegubowe w pracach wykończeniowych

szlifierka przegubowaJeszcze do niedawna prace związane ze szlifowaniem gładzi gipsowych, były wykonywane ręcznie. Używano albo gołego papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości lub nakładano go na specjalne packi, które miały ułatwić prace. Doprowadzenie ścian w średniej wielkości pomieszczeniu do stanu idealnego zajmowało bardzo dużo czasu. Dodatkowo pracownicy wykonujący tego typu prace byli narażeni na poważne uszkodzenia przewodu oddechowego. Na szczęście w budownictwie takie rozwiązania przeszły już do historii. Coraz więcej brygad odpowiedzialnych za wykańczanie wnętrz jest wyposażone w specjalne urządzenia, które przyspieszają tego typu prace. Szlifierka przegubowa, bo o niej mowa, bardzo ułatwia wykańczanie ścian i sufitów. Jest to urządzenie przypominające odkurzacz, jednak jego zadanie jest zupełnie inne. Najważniejszym elementem tego urządzenia jest specjalna głowica. Do ona jest odpowiedzialna za wykonanie pracy. Aby umożliwić dotarcie do nawet najbardziej niedostępnych miejsc, producenci oferują głowice w bardziej foremnych kształtach np. trójkąta. Do głowicy montuje się materiał ścierny. Aby osprzęt ścierający mógł efektywnie pracować, szlifierka jest wyposażona w specjalną aluminiową rurę. Zadaniem tego przewodu jest transport pyłu zassanego podczas szlifowania do specjalnego pojemnika. Jest on również poręczną rączką i przedłużeniem urządzenia, dzięki czemu podczas pracy nie musimy wykorzystywać drabiny.

Szlifierka do ścierania gipsu nazywana jest potocznie żyrafą. Wynika to z jej specyficznej budowy. Dzisiejsze szlifierki przegubowe są w całości zespolone. Oznacza to, że po wyjęciu z opakowania urządzenie od razu jest gotowe do pracy. Robotnicy nie muszą więc tracić czasu na złożenie maszyny z części. Wystarczy, że podłączą ją do źródła zasilania elektrycznego i mogą sprawnie i efektywnie wykonywać swoje obowiązki.